3 bramki i 3 punkty zostały w Puławach

II liga
IMG_5871 (Kopiowanie)

Wisła Puławy pokonała Gwardię Koszalin 3:0 i po raz drugi w rozgrywkach II ligi wygrała przed własną publicznością. Gdyby Wiślacy wykorzystali wszystkie swoje sytuacje wynik mógł być okazalszy.

Wiślacy zaczęli bardzo odważnie i już w 6 minucie swoją okazję do strzelenia bramki miał Dawid Pożak, ale bramkarz z Koszalina obronił jego uderzenie. 10 minut później w idealnej sytuacji znalazł się Sebastian Głaz, ale jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę. Czego Dawid Pożak, nie zrobił w 6 minucie to udało mu się w 24. Smektała przerzucił piłkę do Ploja ten podał do Pożaka, który nie dał szansy Dulewiczowi. 5 minut później było już 2:0 dla Wisły. Ploj wymienił piłkę ze Smektałą, a ten uderzył mocno w światło bramki, piłka otarła się jeszcze o ręce bramkarza Gwardii, ale bez problemu wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla Wiślaków. W 46 minucie Smektała wrzucił piłkę w pole karne a tam z powietrza, z najbliższej odległości Alen Ploj wpakował ją do bramki. Można powiedzieć, że w tym momencie było już po meczu. Zawodnicy Gwardii próbowali zagrażać puławskiej bramce, ale obrońcy wywiązywali się ze swojej pracy, a ich koledzy szukali okazji “z przodu”. Idealną wręcz w samej końcówce spotkania miał Dawid Brzeski, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:0.

Wisła Puławy – Gwardia Koszalin 3:0 (2:0)

Bramki: Pożak (25), Smektała (29), Ploj (47)

Wisła: Madejski – Sedlewski, Poznański, Murawski, Sulkowski, Smektała (76 Brzeski), Maksymiuk (70 Szczotka), Głaz, Szymankiewicz (79 Popiołek), Pożak, Ploj (85 Kusal).

Gwardia: Dulewicz – Oleszczuk (72 Maciąg), Wojciechowski, Baranowski, Gregorek (76 Kwiatkowski), Ginter (68 Przyborowski), Karbownik, Shimmura, Łysiak (68 Szubert), Januszkiewicz, Zyska.

Żółte kartki: Głaz, Maksymiuk – Łysiak.

Sędziował: Rafał Rokosz