3 punkty zostały w Łodzi

II liga
IMG_8540 (Kopiowanie)

Po 6 remisach z rzędu podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka, doznali porażki w wyjazdowym meczu z Łódzkim Klubem Sportowym.

Pierwsza połowa jak zgodnie stwierdzili na konferencji prasowej obaj trenerzy to bardzo poukładana gra Wisły, która uniemożliwiała zawodnikom ŁKS-u stworzenie jakiejkolwiek klarowanej sytuacji do zdobycia bramki. Z drugiej jednak strony Wiślacy, również nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Michała Kołbę. Kilka strzałów z dystansu, które oddali nasi zawodnicy były albo blokowane przez obrońców, albo szybowały nad bramką.

Druga odsłona spotkania od samego początku była bogata w emocje. Już w 48 minucie gospodarze mogli prowadzić 1:0, ale piłka po uderzeniu z rzutu wolnego do którego podszedł Bartosz Widejko trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Po tej sytuacji drużyna z Łodzi poczuła, że może wygrać to spotkanie i śmielej zaatakowała Wiślackie pole karne, jednak bez rezultatu. W 61 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Dawid Pożak, ale piłka po jego strzale o metr minęła bramkę rywala. Później wydarzyło się coś, co ułatwiło grę drużynie z Łodzi. W 2 minuty Jakub Smektała otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. To sprawiło, że jego koledzy przez blisko 30 minut musieli grać w osłabieniu. Gospodarze grali konsekwentnie i wykorzystywali grę w przewadze coraz atakując bramkę Wisły w której dobrze radził sobie Sebastian Madejski. Puławski bramkarz skapitulował raz w 80 minucie po strzale Maksymilian Rozwandowicza i jak się okazało to wystarczyło aby 3 punkty zostały w Łodzi.

ŁKS Łódź – Wisła Puławy 1:0 (0:0)
Bramka: Rozwandowicz (80).

Wisła: Madejski – Murawski, Poznański, Żemło, Litwiniuk (68′ Litwiniuk), Smektała, Maksymiuk, Szymankiewicz (81′ Popiołek), Pożak (71′ Meskhia), Zulciak (68′ Szczotka), Hirsz

ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Pyciak, Gamrot (73′ Burkhardt), Kocot, Pyrdoł (59′ Kostyrka), Guzik, Rodionow

Żółte kartki: Gamrot – Poznański, Maksymiuk, Smektała

Czerwona kartka: Smektała (Wisła, 63 min, za drugą żółtą)