3 punkty zostały w Puławach

II liga
IMG_5453 (Kopiowanie)

Wisła Puławy pokonała Legionovię Legionowo 2:1 i zdobyła pierwsze punkty w bieżącym sezonie II ligi.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia drużyny przyjezdnej najpierw najpierw w 16 później w 17 minucie meczu piłkarze Legionovii stworzyli dwie dogodne sytuacje ale w puławskiej bramce bardzo dobrze zachował Sebastian Madejski, który do końca spotkania jeszcze kilka razy ratował swoich kolegów z opresji. Wynik w 26 minucie otworzył Arkadiusz Maksymiuk, który strzałem głową skierował piłkę do bramki Legionovii. Dosłownie chwilę później było już 2:0 dla Wisły, piłkę na 11 metry wystawił Dawid Pożak, a tę zagospodarował Irakli Meskhia, pakując ją do bramki obok bezradnego bramkarza gości. W 31 minucie swoją szansę miał jeszcze Dawid Pożak, ale piłkę na róg wybił bramkarz Legionovii. W 34 minucie bramkę kontaktową dla Legionovii zdobył Grzegorz Mazurek, który uderzył zza pola karnego, piłka otarła się jeszcze o plecy Jakuba Poznańskiego i wpadła do siatki. I połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

W drugiej połowie goście postanowili nie oddawać pola i próbowali walczyć od pierwszej minuty, ale ponownie dobrymi interwencjami popisywał się Madejski. Po drugiej stronie boiska ofensywnymi akcjami próbował zaskakikwać rywala wprowadzony po przerwie Krystian Kusal, ale z jego strzałami radzili sobie albo obrońcy, albo bramkarz Legionovii. W 86 minucie na tablicy wyników mogło być 2:2, ale strzał z najbliższej odległości po raz kolejny obronił Sebastian Madejski. Wiślacy zagrali do końca i ostatecznie zdobyli pierwszy komplet punktów w bieżących rozgrywkach II ligi.
Wisła Puławy – Legionovia 2:1 (2:1)

Bramki: Maksymiuk 20, Meskhia 28 – Mazurek 34

Wisła: Madejski – Sedlewski, Poznański, Maksymiuk, Szczotka, Meskhia (67’Ploj), Popiołek (46’Kusal), Smektała, Pożak (46’Głaz), Hirsz

Legionovia: Pusek – Wojcinowicz, Zając, Mazurek, Kwiatkowski, Koziara, Grzelak, Klak, Kalinowski, Zaklika (70’Rybkiewicz), Żebrowski (81’Kowalczyk)

Żółte kartki: Hirsz, Głaz