3 punkty zostały w Siedlcach

I Liga
img_8942

Mecz z Pogonią wyczekiwany był od kilku tygodni, przez wielu kibiców spotkanie było traktowane jako tzw. mecz przyjaźni. Jednak jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że na boisku nie będzie miejsca na kurtuazję i od samego początku było to widać.
Gospodarze od samego początku starali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Już w 4 minucie bramkę mógł strzelić Arkadiusz Jędrych, ale nic z tego nie wyszło. 6 minut później kibice z Puław zamarli, bo piłkę do wiślackiej bramki skierował Bajdur, ale boczny arbiter podniósł chorągiewkę, a stadionowy zegar nadal pokazywał 0:0. W grze wiślaków było sporo nerwowości i mieli oni problem z wyjściem z własnej połowy. To czego udało się uniknąć w 10 minucie, stało się faktem w 38, kiedy to do puławskiej bramki trafił Daniel Chyła i na przerwę drużyna z Siedlec schodziło z przewagą jednego gola.
Wszyscy oczekiwali, że po przerwie coś się zmieni w grze wiślaków. Od początku drugich 45 minut na boisku pojawił się Konrad Nowak, ale niestety niewiele to zmieniło. Natomiast gospodarze dość szybko zadali drugi cios, bo w 52 minucie do puławskiej bramki trafił Konrad Wrzesiński. 6 minut później nadzieje wróciła w szeregi Wisły. Po faulu na Darmochwale sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Sylwester Patejuk. Wiślacy próbowali robić co się tylko dało, Smektała uderzał z dystansu, ale siedlecki bramkarz nie miał problemów z obroną. Na sam koniec spotkania Wisła miała jeszcze rzut różny do którego poszedł nawet bramkarz Nazar Penkovec, ale nie wiele to dało. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Pogoni.
Pogoń Siedlce 2-1 Wisła Puławy
Chyła 39,Wrzesiński 52 – Patejuk 58 (k)
Pogoń:  Misztal,Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła, Wrzesiński, Makowski, Burkhardt(63 Dybiec), Tomasiewicz, Bajdur (89 Demianiuk), Gołębiewski (79 Kurbiel).
Wisła:  Penkovec, Hiszpański, Budzyński, Pielach, Litwiniuk, Darmochwał(73 Smektała), Popiołek(46 Nowak), Maksymiuk, Patejuk, Pożak, Szczotka(58 Olszak).
sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).