6 remis z rzędu

II liga
IMG_7532 (Kopiowanie)

Wiślacy pod wodzą trenera Ryszarda Wieczorka zremisowali swój 6 mecz z kolei. Spotkanie ze Zniczem Pruszków zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielu emocji kibicom zgromadzonym na stadionie przy Hauke-Bosaka. W 12 minucie strzał Jakuba Smektały obronił Misztal, w 35 uderzeniem na bramkę Wiślaków zrewanżował się Marcin Smoliński ale piłka poszybowała nad bramką. Na dobrą sprawę tymi dwiema akcjami można podsumować pierwszą połowę. Było sporo gry w środku pola z której nic nie wynikało, a jak się miało później okazać w drugiej części spotkania emocji miało być aż nadto.

II połowa meczu zaczęła się dynamicznie. Już w 47 minucie Wiślacy mieli rzut rożny po którym Piotr Żemło uderzał głową, ale niestety daleko od bramki Misztala. W 53 minucie żółtą kartkę obejrzał Tomasz Sedlewski, a minutę później strzał Hirsza obronił bramkarz Znicza. W 61 minucie stało się to na co wszyscy długo czekali dobrą piłkę od Smektały dostał Zulciak, który oszukał obrońców z Pruszkowa, nie dał szans bramkarzowi i wpakował piłkę do siatki. Było 1:0 dla Wisły. Jednak to był dopiero początek emocji, w 63 minucie Tomasz Sedlewski zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i przez blisko 30 minut Wisła musiała grać z jednym zawodnikiem mniej. Mimo tego to Wiślacy grając w osłabieniu jako pierwsi mieli szanse, żeby powiększyć prowadzenie ale Żemło dwa razy uderzał głową minimalnie niecelnie. W 82 minucie goście wykorzystali jedną z niewielu okazji w tym spotkaniu i po podaniu Kubickiego, piłkę w puławskiej bramce umieścił Podliński. Wiślacy walczyli do końca, ale nie potrafili odwrócić losów spotkania, które ostatecznie zakończyło się remisem 1:1.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

Bramka: Zulciak (61) – Podliński (82)

Wisła: Madejski – Sedlewski, Żemło, Poznański, Sulkowski, Smektała, Maksymiuk, Głaz (55 Darmochwał), Szymankiewicz (88 Poznański), Zulciak (86 Pożak), Hirsz (86 Ploj).

Znicz: Misztal – Klepczarek, Długołęcki, Sobków (79 Podliński), Machalski (67 Włodyka), Smoliński, Kubicki, Stryjewski, Włodarczyk, Budek, Tarnowski.

Żółte kartki: Głaz, Sedlewski, Żemło – Machalski, Włodarczyk, Klepczarek.

Czerwona kartka: Sedlewski (Wisła, 63 min, za drugą żółtą)

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).