Nowak daje nam 3 punkty

I Liga
img_8021

Zwycięstwem Wisły Puławy 2:1 zakończyło się sobotnie spotkanie z GKS-em Tychy. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Piotrek Darmochwał i Konrad Nowak.

Spotkanie w wykonaniu puławskich zawodników od początku toczyło się w szybkim tempie. Na szpicy o każdą piłkę walczył Piotr Darmochwał, a efekty jego pracy mogliśmy zobaczyć już w 9 minucie. Wtedy po błędzie jednego z tyskich obrońców dopadł do piłki i strzałem w długi róg pokonał bramkarza GKS-u. Do końca drugiej połowy wiślacy grali mądrze w obronie i starali się ruszyć z kontrą aby dorzucić jeszcze jedną bramkę, ale na przerwę schodzili z 1 bramką zaliczki.

Od początku II połowy GKS, który nie miał nic do stracenia próbował atakować. Wiślacy, którzy cofnęli się nieco w obronie trochę mu to ułatwili. Niestety w 67 minucie stało się to czego wszyscy się obawiali, po strzale z rzutu wolnego i odbiciu od jednego z wiślaku piłka trafiła pod nogi Maciej Mańki, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

Widmo remisu znowu zawisło nad puławskim klubem, ale wtedy świetną współpracą popisali się Adrian Popiołek i Konrad Nowak, który od 64 minuty pojawił się na boisku zmieniając Piotrka Darmochwała. Popiołek długim podaniem uruchomił Nowak, który wpadł w pole karne i dużym lobem przerzucił interweniującego bramkarza gości, a piłka po raz drugi trafiła do tyskiej bramki.
Wisła: Nazar Penkovec, Fabian Hiszpański, Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Iwan Litwiniuk, Piotr Darmochwał (64′ Konrad Nowak), Adrian Popiołek, Arkadiusz Maksymiuk, Sylwester Patejuk, Dawid Pożak (73′ Jakub Smektała) Konrad Szczotka (82′ Adam Patora).

Tychy: Paweł Florek, Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka, Jakub Kowalski (23′ Mateusz Grzybek), Stepan Hirśkyj, Filip Arežina (44′ Wojciech Szumilas), Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz (78′ Mateusz Mączyński), Adam Varadi.

Żółte kartki: Popiołek, Pielach – Arežina, Boczek, Hirśkyj, Grzeszczyk, Mańka, Szumilas.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)