Aktualności

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w wieloboju pływackim

01.02.2024

W sobotę 27 stycznia na basenie olimpijskim Aqua (50m) w Lublinie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w wieloboju pływackim.

Ideą tych zawodów był start w konkurencjach 400 dowolnym, 200 zmiennym oraz na dystansie 100 lub 50 metrów wybranym stylem. Suma punktów za trzy wyniki klasyfikowała zawodników w rankingu. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych tj. 12-13 lat, 14-15 lat i open wśród kobiet i mężczyzn.

Klub Sportowy Wisła Puławy reprezentowała 17-osobowa drużyna pływacka. W zawodach padło wiele rekordów życiowych naszych zawodników, a trójka z nich wywalczyła okazałe medale w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii open wśród kobiet złoty medal, a zarazem tytuł mistrzyni województwa zdobyła Gabriela Król. W tej samej kategorii wśród mężczyzn brąz przypadł 16-letniemu Hubertowi Żaczkowi. Srebrny medal zdobyła Nina Reczek w kategorii młodzików 12-13 letnich.