Świt pokonany

16.09.2024

W rozegranym w niedzielny wieczór meczu 9. kolejki Betclic II ligi piłkarskiej pokonujemy na własnym stadionie Świt Szczecin 2:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce na grząskiej murawie, ale nie byli w stanie mocniej zagrozić bramce strzeżonej przez Szpaderskiego. W odpowiedzi Sebastian Koziej ładnie wyłożył piłkę Kamilowi Kumochowi, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Dużo lepiej w naszym wykonaniu wyglądała druga połowa meczu. Wiślacy naciskali dobrze broniąc własnej bramki i nie dopuszczając do zagrożenia. W 68. minucie dobrze rozegrany rzut rożny zakończył się centrą Marcela Zylli. Idealnie do główki wyskoczył Marcin Stromecki uprzedzając bramkarza Świtu i trafiając do siatki. Zylla pokazał się z dobrej strony również trzynaście minut później, kiedy dograł z prawej strony, a tam niefortunnie interweniował Rafał Remisz, który trafił do własnej bramki.

WISŁA PUŁAWY 2:0 (0:0) ŚWIT SZCZECIN

Bramki: Stromecki 68, Remisz 80 (samobójcza)

Wisła: Szpaderski - Waliś (73 Kabaj), Śledzicki, Gałązka, Stromecki, Kargulewicz, Kumoch, Koziej (63 Szymanek), Piątek (85 Łuczuk), Zylla, Wiktoruk