Zabójcze sześć minut

14.04.2024

W niedzielę 14 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w ramach 28. kolejki II ligi zespół Kotwicy Kołobrzeg.

Przez pierwsze trzydzieści minut podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego prezentowali się lepiej od swoich przeciwników. Wiślacy swoją przewagę potwierdzili bramką. W 14' Mateusz Klichowicz dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne rywali, gdzie dobrze znalazł się Radosław Seweryś i głową skierował piłkę do siatki. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę zaczęli przejmować goście, lecz mimo to nie zdołali wyrównać. Do przerwy prowadziliśmy 1:0.

W drugiej odsłonie obraz gry znacząco uległ zmianie. To Kotwica kreowała grę i zdobyła aż trzy gole. Można powiedzieć, że Duma Powiśla przeżyła prawdziwy thriller. Pierwsze trafienie padło w 69', kiedy to Jonathan Junior wbiegł w naszą szesnastkę i podał do Filipa Kozłowskiego, który pokonał Oskara Mielcarza. Zaledwie dwie minuty później Łukasz Kosakiewicz dośrodkowywał z cornera. Do piłki wyskoczył Cezary Polak i podwyższył prowadzenie. Ostatni cios goście zadali w 75 minucie. Wówczas Przemysław Skałecki sfaulował rywala we własnym polu karnym. Do wykonania jedenastki podszedł Jonathan Junior i pewnie zdobył bramkę. Ostatecznie Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Kotwicy Kołobrzeg 1:3.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Radosław Seweryś, Łukasz Wiech, Przemysław Skałecki, Jan Flak (74' Kacper Kaczorowski), Karol Noiszewski, Krystian Puton (74' Robert Janicki), Manuel Ponce Garcia (80' Damian Kołtański), Kamil Kargulewicz, Mateusz Klichowicz (80' Janusz Nojszewski), Piotr Giel (38' Maciej Bortniczuk).

14 kwietnia 2024, 12:00 – Stadion MOSiR | ul. Hauke-Bosaka 1
Wisła Grupa Azoty Puławy - Kotwica Kołobrzeg 1:3 (1:0)
Bramki: Radosław Seweryś 14' - Filip Kozłowski 69', Cezary Polak 71', Jonathan Junior 75' (rzut karny)

Żółte kartki: Przemysław Skałecki 75' - Sebastian Murawski 25', Filipe Oliveira 73', Łukasz Kosakiewicz 86'

Sędziował: Damian Krumplewski (Mrągowo)