Blisko 700 km przed nimi

II liga
IMG_7397 (Kopiowanie)

Wiślacy w najbliższą sobotę zmierzą się z Błękitnymi Stargard, jednak zanim dojdzie do tej potyczki będą musieli przemierzyć prawie 700 km w jedną stronę. Jest to najdłuższy wyjazd jaki piłkarze mają przed sobą w tym sezonie.

 

Ostatnią taką podróż Wiślacy odbyli w sezonie 2015/16 kiedy to w ramach II ligi mierzyli się już z Błękitnymi i zarówno to jesienne jak i wiosenne starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Od tamtego momentu minęło sporo czasu i obie ekipy zmieniły swoje oblicze.

 

Wiślacy pod wodzą Ryszarda Wieczorka mają na koncie 1 zwycięstwo i 2 remisy, a ogólnie 2 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki i z 8 punktami zajmuje 9 miejsce w tabeli. Najlepszymi strzelcami jak na razie są Alen Ploj i Jakub Smektała którzy strzelili po 2 bramki.

 

Natomiast ekip Błękitnych Stargard w tym sezonie dwukrotnie wygrywała, zaliczyła 4 remisy i doznała jednej porażki. Drużyna ma na swoim koncie 10 punktów i jest w tabeli 3 “oczka” wyżej niż Wisła.

 

W minionej kolejce Wiślacy zremisowali u siebie z Gryfem Wejherowo 1:1, a Błękitni na wyjeździe pokonali wicelidera tabeli Wartę Poznań 2:1.

 

Początek spotkania przy ulicy Ceglanej 1 w Stargardzie w sobotę – 9 września – o godz. 15:00.

«
»