Bramka strzelona ale tylko remis

I Liga
IMG_4313 (Kopiowanie)

Puławski stadion został odczarowany przez Piotrka Żemło w 48 minucie, ale jedna bramka nie wystarczyła aby zwyciężyć z Pogonią Siedlce. Goście wyrównali w 75 minucie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Od samego początku spotkania było widać, że obie ekipy chcą zgarnąć w nim komplet punktów. Zawodnicy grali zaciekle a piłka przenosiła się raz na jedną raz na drugą połowę. W 30 minucie strzał Patejuka obronił Misztal. 9 minut później Wrzesińskiego w ostatniej chwili zatrzymał Żemło, a w 43 minucie strzał Chyły puławski bramkarz wybił na rzut rożny.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego akcentu Wisły. Po faul na Patejuku, sędzia podyktował rzut wolny do którego podszedł Fabian Hiszpański. Piłka po jego uderzeniu pofrunęła w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Piotr Żemło i głową skierował ją do bramki. w 48 minucie było 1:0 dla Wisły. Po zdobyciu bramki Wisła próbowała pójść za ciosem ale obrońcy Siedlec skutecznie mieszali im szyki. Po nieudanych akcjach Wiślacy cofnęli się pod własną bramkę, a piłkarze Pogoni podkręcili tempo i w 75 minucie doprowadzili do wyrównania. Goście mogli jeszcze dwukrotnie skierować piłkę do puławskiej bramki ale ich strzały w 79 i 84 minucie obronił Nazar Penkovets i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Żemło (48) – Zjawiński (75).

Wisła: Penkowec – Hiszpański, Żemło, Poznański, Litwniuk, Pożak, Maksymiuk, Popiołek (82 Płonowski), Szczotka (87 Głaz), Patejuk, Smektała (77 Darmochwał).

Pogoń: R. Misztal – Jędrych, Chyła, Szrek, Żytko, Burkhardt, Janicki (72 Krawczyk), Mroziński, Świerblewski (58 Bajdur), Zjawiński (90 Eusebio), Wrzesiński.

Żółte kartki: Poznański, Żemło, Głaz – Szrek, Chyła.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 1258.