Ciężary podsumowują 2017 rok

ciezary

12 medali na dużych imprezach i 5 rekordów Polski oraz powołania do kadry narodowej na międzynarodowe zawody, tak w krótkich słowach można podsumować 2017 rok w wykonaniu zawodników sekcji podnoszenia ciężarów naszego klubu.

Niewątpliwym liderem puławskich ciężarowców jest Jakub Węgrzyn (kat. +105 kg), który na Pucharze Unii Europejskiej zajął I miejsce, został Mistrzem Polski do lat 20 i wicemistrzem w kategorii seniorów. Swój mistrzowski tytuł w minionym roku zdobył również Radosław Poniatowski (kat. 94 kg) , który na Mistrzostwach do lat 17 nie miał sobie równych i zainkasował medal z najcenniejszego kruszcu. Natomiast na mistrzostwach Polski seniorów niewiele zabrakło do medalowego “pudła” i ostatecznie mimo pobicia rekordu Polski w podrzucie w kategorii do 105 kg, Radek zajął IV miejsce. Na uwagę zasługuje również zeszłoroczny występ jednego z młodszych, ale już dobrze rokujących zawodników Mateusza Fiuta (kat. 56 kg), który na Mistrzostwach Polski do lat 15 zajął IV miejsce.

Sukcesy na swoim koncie w minionym roku zanotowały również nasze dziewczyny. Zuzanna Majewska (kat. +90 kg), zajęła I miejsce na Mistrzostwach Polski AZS, II miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 23 i IV miejsce na Mistrzostwach Europy. Do udanych ten rok może zaliczyć również Natalia Fota (90 kg), która zajęła II miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 16 i do lat 18 w Trójboju Siłowym, była III na Mistrzostwach Polski do lat 17 i czterokrotnie poprawiała rekordy Polski (do lat 16 i do lat 18) w wyciskaniu sztangi leżąc. Dobry sezon zaliczyła również jedna z naszych najbardziej utytułowanych zawodniczek, a mianowicie Katarzyna Feledyn (kat. 53 kg), która zdobyła złoto Mistrzostwa Polski AZS, brąz w podrzucie na Mistrzostwach Polski Seniorek i IV miejsce ogólnie na tej samej imprezie. Brązowy medal do swojego dorobku dopisała w minionym roku również Dominika Bachan, która była III na Mistrzostwach Polski do lat 20 w Trójboju Siłowym. Natomiast IV lokatę na Mistrzostwach Polski do lat 20 zajęła Adrianna Majewska (kat. 75 kg).

Osiągnięte wyniki w minionym roku i ciągle prowadzony nabór do sekcji pokazują, że rok 2018 rok może być co najmniej równie dobry jak ten