Drugi komplet Wisły

II liga
img_0780-kopiowanie

Po meczu z ROW-em 1964 Rybnik wiślacy po raz drugi wiosną mogli cieszyć się z trzech oczek. Gole autorstwa Adriana Popiołka i Bartosza Sulkowskiego dały drugą z rzędu wygraną. Nie przyszła ona jednak łatwo.

Początek meczu stał pod znakiem walki w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie bramkowej sytuacji. Pierwszy strzał w 14. minucie oddał Niklas Zulciak, ale futbolówka minęła lewy słupek bramki Kacpra Rosy. Chwilę później dobrego dośrodkowania Tomka Sedlewskiego nie zdołał zamknąć Robert Hirsz. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadzili rybniczanie, strzał zablokował Mateusz Pielach i tylko szczęściu może zawdzięczać to, że nie strzelił bramki samobójczej. W 33. minucie akcję zapoczątkował Sylwester Patejuk, podał do Adriana Popiołka, a ten do Hirsza. Napastnik Wisły dograł do Bartosza Sulkowskiego, który w pełnym biegu odegrał do Popiołka, a ten strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie. Sześć minut później powinno być 2:0. Dwójkową akcję przeprowadzili Patejuk i Zulciak, a finalizował ją Robert Hirsz uderzając niestety tylko w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od ładnego strzału głową Roberta Hirsza, który z trudem odbił Kacper Rosa. W odpowiedzi groźną kontrę przeprowadzili przyjezdni, ale napastnik gości będąc sam na sam z Madejskim próbował dogrywać do kolegi i zrobił to na tyle niedokładnie, że niebezpieczeństwo zażegnał Ivan Litwiniuk. W 73. minucie dośrodkowanie Smektały próbował łapać Rosa, ale wypuścił piłkę z rąk i wpadł w nadbiegającego Niklasa Zulciaka. Dobitka Popiołka przeleciała nad poprzeczką. Pięć minut później na strzał z powietrza zdecydował się Smektała, a piłka zdaniem arbitra trafiła w rękę Pawła Jaroszewskiego. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Bartosz Sulkowski. W 89. minucie na techniczny strzał zdecydował się Alen Ploj. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła na pole gry. Wynik nie uległ już zmianie.

W najbliższą sobotę o godzinie 17 na stadionie MOSIR podejmiemy lidera rozgrywek – GKS 1962 Jastrzębie.

WISŁA PUŁAWY 2:0 (1:0) ROW 1964 RYBNIK

Bramki: Popiołek 33, Sulkowski 79 (karny)

Wisła: Madejski – Żemło, Poznański, Pielach, Sulkowski, Sedlewski (58 Smektała), Popiołek (90 Dębowski), Litwiniuk, Hirsz, Zulciak (82 Ploj), Patejuk (69 Pożak)