Drugi sparing na plus

II liga
pogon - wisla

W drugim tegorocznym meczu kontrolnym Wisła pokonała w Siedlcach tamtejszą Pogoń 3:1. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 17. minucie po strzale głową Arkadiusza Najemskiego.

Wiślacy wyrównali jedenaście minut później, gdy dobrze w polu karnym miejscowych zachował się Alen Ploj. Jeszcze przed przerwą ładną dwójkową akcją popisali się Adrian Popiołek i Dawid Chudyba, a wykończył ją Jakub Smektała dając nam prowadzenie.

W drugiej połowie wiślacy byli stroną przeważającą i dwukrotnie ostemplowali poprzeczkę Pogoni. Do siatki trafił jeszcze w 77. minucie Tomasz Sedlewski po asyście Piotra Zmorzyńskiego ustalając wynik meczu.

Ten mecz był dużo lepszy w organizacji gry od poprzedniego. Widzę, że to co było zaplanowane na koniec pierwszego etapu przygotowań zostało zrealizowane. Teraz chwila odpoczynku, część chłopaków zagra jutro w meczu drugiego zespołu z Lewartem. Dalej jednak pracujemy w tym samym kierunku – ocenił trener Bohdan Bławacki.

Wiślacy kolejne sparing rozegrają w najbliższą środę na boisku rywala. Przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Górnik Łęczna.

POGOŃ SIEDLCE 1:3 (1:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Najemski 17 – Ploj 28, Smektała 43, Sedlewski 77

Wisła (I połowa): Madejski – Żemło, Poznański, Pielach, Popiołek, Litwiniuk, Zulciak, Patejuk, Smektała, Kusal (25 Chudyba), Ploj; (II połowa): Zolech – Murawski, Dębowski (70 Kusal), Sulkowski, Kobiałka, Szczotka, Szymankiewicz, Brzeski, Sedlewski, Zmorzyński, Hirsz