Finał dla Wisły

Puchar Polski
avia2

Ostatni akcent piłkarskiej jesieni był bardzo udany dla naszego zespołu. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali Avię Świdnik 2:0 i w nagrodę zagrają w finale okręgowego Pucharu Polski. Tam czeka już na wiślaków lubelski Motor.

Trenerzy nie kalkulowali i posłali w bój wszystkich najlepszych zawodników. Od pierwszej minuty widać było, że obydwa zespoły chcą zwyciężyć i dzięki temu mogliśmy oglądać naprawdę ciekawe spotkanie. Już w drugiej minucie wiślacy przeprowadzili bardzo dobrą akcję prawą stroną. Krystian Puton odegrał do Łukasza Kacprzyckiego, a centrę tego ostatniego strzałem głową na gola zamienił Szymon Stanisławski. W 11. minucie dośrodkował Karol Barański, a golkiper gości końcami palców “zdjął piłkę z głowy” Kacprzyckiego. Trzy minuty później celnie z rzutu wolnego strzelał Puton, ale bramkarz gości był na posterunku.W 25. minucie prawym skrzydłem urwał się Stanisławski, dograł do Zmorzyńskiego, który oddał strzał w kierunku bramki jednak trafił w stojącego przed bramkarzem Krystiana Putona. Goście pierwszy celny strzał oddali w 35. minucie. Z dystansu próbował Wojciech Białek, ale Paweł Socha nie miał problemów z obroną. W końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzali Adrian Popiołek i Michał Kobiałka. W obu przypadkach dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych.

W 52. minucie groźnie po rzucie rożnym uderzał Barański, a minutę później doskonałe podanie Zmorzyńskiego sfinalizował Kacprzycki dając dwubramkowe prowadzenie. Sześćdziesiąt sekund później w dogodnej pozycji strzeleckiej znalazł się Białek. Utracie gola ofiarną interwencją zapobiegł Poznański. Najlepszą okazję do zdobycia gola świdniczanie mieli w 64. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Białek, a głową uderzał Drelich jednak Socha przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po upływie kolejnych trzech minut strzał Putona z najwyższym trudem odbił Adrian Wójcicki. Swojej szansy z dystansu szukał jeszcze Kacprzycki, a po drugiej stronie Krystian Mroczek. Obydwa strzały były niecelne.

Była to czwarta kolejna wygrana wiślaków i czwarty kolejny mecz bez straty gola.

WISŁA PUŁAWY 2:0 (1:0) AVIA ŚWIDNIK

Bramki: Stanisławski 2, Kacprzycki 53

Wisła: Socha – Barański, Poznański, Pielach, Litwiniuk, Popiołek, Kobiałka (68 Supryn), Zmorzyński (80 Sulkowski), Kacprzycki (86 Wrzesiński), Puton (83 Brzeski), Stanisławski (80 Mażysz)