Głowy do góry i gramy dalej

I Liga
IMG_9120 (Kopiowanie)

Za nami drugi mecz rundy wiosennej i pierwszy rozegrany na własnym stadionie. Niestety inauguracja się nie udało i przegraliśmy z ekipą Wigier Suwałki 0:1. Zwycięską bramkę dla gości w 70 minucie zdobył Mateusz Radecki.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem gry w środku polu z przewagą po stronie drużyny przyjezdnej. pomiędzy 6 a 8 minutą meczu Wiślacy mieli aż 4 rzuty rożne pod bramką rywali ale żadnego nie udało się zamienić na bramkę. Niewiele brakowało a przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, nasz zespół schodziłby do szatni ze straconą bramką. W 44 minucie po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Wigier. Do piłki podszedł Damian Kądzior, ale jego strzał skutecznie zatrzymał Andrzej Witan, a dobitka Adriana Karankiewicza okazała się niecelna.

W drugiej połowie Wigry jeszcze mocniej podkręciły tempo i nasi zawodnicy bardzo rzadko meldowali się pod bramką bronioną przez Hieronima Zocha. W puławskiej bramce dwoił się i troił Andrzej Witan. Jednak przyjezdni ostatecznie znaleźli na niego sposób. W 70 minucie piłkę wrzuconą w pole karne głową do bramki skierował Mateusz Radecki i na 20 minut przed końcem meczu wiślacy przegrywali 0:1. Zawodnicy walczyli do końca aby zdobyć bramkę dającą remis w spotkaniu. Swoje siły od 74 minuty dołożyli Konrad Szczotka i Dawid Pożak, którzy pojawili się na boisku na Adriana Cierpkę i Jakuba Smektałę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy.

Skład: Witan- Sedlewski, Żemło, Pielach, Hiszpański, Maksymiuk Smektała(74′ Pożak) Kolehmainen, Patejuk, Idzik, Cierpka(74’Szczotka).

Żółte kartki: Żemło, Patejuk – Cverna, Wroński.