Gorzka lekcja futbolu w Zabrzu

I Liga
img_0406

Porażką zakończył się ostatni mecz rundy jesiennej rozegrany przez wiślaków na Śląsku. Górnik Zabrze okazał się mało gościnny i zaaplikował naszej drużynie 4 bramki.

 

Piłkarze na Śląsk jechali z nadzieją na zdobycie 3 punktów i przez większą część pierwszej połowy ta nadzieja się jeszcze w nich tliła. Swoje sytuacje mieli m.in. Sylwester Patejuk, który uderzał ponad bramką rywala i Jakub Smektała minimalnie mijając się z piłką w polu karnym. W 37 minucie gospodarze zadali pierwszy cios, a konkretnie Szymon Matuszek który po podaniu Rafała Kosznika z najbliższej odległości pokonał Nazar Penkovca. W 39 minucie przed szansą na wyrównanie stanął Konrad Nowak ale obrońca Górnika w ostatniej chwili skutecznie interweniował. W 45 minucie zawodnicy Górnika uderzyli drugi raz. Piłkę do puławskiej bramki skierował David Ledecky i mimo ewidentnego spalonego co pokazały późniejsze powtórki, sędzia bramkę uznał i na koniec I połowy było 2:0 dla Górnika.

 

Jak wyjaśniał na konferencji prasowej trener wiślaków Robert Złotnik, po drugiej bramce mecz dla puławskiej drużyny się skończył. Od początku drugiej połowy gra wiślaków była bardzo szarpana i brakowało konkretnych pomysłów aby coś zmienić. Było dużo walki w środku pola, ale to piłkarze Górnika wychodzili z niej obronną ręką. Co więcej strzelali kolejne bramki. W 47 minucie trafił Łukasz Wolsztyński, a w 64 Igor Angulo. Trener Złotnik zmieniał kolejnych zawodników i modyfikował ustawienie, ale efektu w postaci bramki to nie przyniosło. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0, a dodatkowym jego minusem jest fakt, że w kolejnym meczu nie zobaczymy Adriana Popiołka, który zobaczył czwartą w tym sezonie żółtą kartkę.

 

Górnik Zabrze – Wisła Puławy 4:0(2:0)
Matuszek 37, Ledecky 45, Wolsztyński 47, Angulo 63

 

Górnik: Kasprzik, Wolniewicz, Danch, Szeweluchin, Kosznik, Wolsztyński(64′ Przybylski),Ambrosiewicz, Matuszek, Kurzawa, Ledecky(75′ Urynowicz), Angulo(86′ Żurkowski)

 

Wisła: Penkovets, Hiszpański, Gusocenko(64’Patora), Pielach, Litwniuk, Głaz, Smektała(56’Turzyniecki), Popiołek, Patejuk, Słotwiński(46’Darmochwał), Nowak

 

Żółte kartki Ambrosiewicz (Górnik)- Popiołek (Wisła)

 

Widzów 5892

 

Sędziował Artur Aluszyk (Szczecin)

«
»