Jeden punkt po walce z liderem

I Liga
IMG_0324 (Kopiowanie)

Za nami drugi mecz rozegrany przed własną publicznością na wiosnę. Po konfrontacji z liderem Nice 1 Ligi, Chojniczanką Chojnice, która zakończyła się remisem 0:0, jeden punkt został w Puławach.

Spotkanie mogło się podobać od samego początku i jak podkreślili obaj trenerzy zawodnicy zostawili na boisku sporo zdrowia i energii. Zarówno jedna jak i druga drużyna miała swoje i mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W pierwszej połowie na bramkę Chojniczanki uderzali m.in. Konrad Szczotka, ktorego strzał okazał się za lekki i bramkarz nie miał z nim problemu. Przed szansą stanął również Piotr Żemło, który po centrze z rzutu rożnego uderzał piłkę głową, ale ta poszybował nad bramką. Momentami brakowało podjęcia ostatecznej decyzji i zdecydowanego strzału na bramkę, skutecznie utrudniali to również obrońcy z Chojnic.

W drugiej połowie goście postanowili dojść do głosu i stworzyli dwie wręcz idealne sytuacje aby wyjść na prowadzenie, ale nasi zawodnicy w obu przypadkach poradzili sobie z nimi. Najpierw w 67 minucie Mateusz Pielach wślizgiem powstrzymał wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Tomasza Mikołajczaka, a 10 minut później Andrzej Witan wygrał pojedynek z Jakubem Biskupem.

Ogólnie spotkanie toczone było w dość szybkim tempie i jak zaznaczyli trenerzy po meczu mogło się podobać mimo braku strzelonych bramek.

Wisła Puławy  – Chojniczanka Chojnice 0:0

Wisła:Witan – Sedlewski, Pielach, Żemło, Litwiniuk, Smektała, Maksymiuk, Popiołek (75’Kolehmainen), Szczotka (88’Pożak), Patejuk, Nowak (69’Idzik).

Chojniczanka: Budziłek, Lisowski (90’Kosakiewicz), Markowski, Biernat, Pietruszka, Suchanek (69’Gierszewski), Kryszak (76’Niedziela), Grzelak, Rybski, Biskup, Mikołajczak.

Żółte kartki: Maksymiuk – Biernat, Grzelak, Kryszak.

Widzów: 1653.