Kolejny podział punktów na stadionie w Puławach

I Liga
IMG_3690 (Kopiowanie)

Wynikiem 0:0 zakończył się rozegrany w sobotni wieczór mecz pomiędzy Wisłą Puławy a Stalą Mielec. Wiślacy mogli rozstrzygnąć to spotkanie w I połowie, ale w kluczowych sytuacjach kiedy piłka lądowała w bramce Stali, sędzia odgwizdywał spalony.

Początek spotkania należał do Stali Mielec, to goście już w 8 minucie mieli idealną sytuację aby prowadzić. W puławskim polu karnym Nazara Penkovtsa minął jeden z mieleckich napastników, ale piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Żemło. Kolejne minuty to wyrównana gra w środku pola i nieuznane bramki Wisły. W 14 minucie po strzale Konrada Nowaka sędzia odgwizdał spalony, 8 minut ten sam zawodnik umieścił piłkę w bramce, ale boczny arbiter ponownie uniósł chorągiewkę. Po tych dwóch akcjach gra znowu przeniosła się na środek boiska i jednocześnie zaostrzyła. Faule rywali odczuł m.in. Arkadiusz Maksymiuk. Ostatecznie po pierwszych 45 minutach było 0:0.

Na II połowę Wiślacy wyszli naładowani energią i pod samego początku starali się stwarzać dodgodne sytuacje. W 52 minucie strzał Nowaka obronił Libera, a później swoje umiejętności pokazał Nazar Penkovets, który obronił strzał głową Aleksandara Koleva. W 68 minucie na boisku pojawił się Mariusz Idzik, który niecałe 10 minut później musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Na razie nie wiadomo w jakim stanie jest zawodnik. Swoją ostatnią szansę goście mieli zaraz przed końcem spotkania w niegroźnej sytuacji piłka wypadła z rąk Nazara Penovtsa, ale na szczęście zawodnicy Stali nie zdążyli wykorzystać sytuacji. W doliczonym czasie gry z dystansu uderzał jeszcze Panayotov i piłka minimalnie minęła słupek puławskiej bramki.

Wisła Puławy – Stal Mielec 0:0

Wisła Puławy: Penkovets- Litwniuk, Poznański, Żemło, Sedlewski, Maksymiuk, Popiołek, Patejuk, Smektała, Pożak, Nowak(68′ Idzik, 77′ Kolehmainen )

Stal Mielec: Libera- Kiercz, Sulewski(73′ Głowacki), Milekić, Marciniec(84′ Górka), Sobczak, Panayotov, Drzazga(88′ Radulj), Kolev, Getinger, Sadzawicki

Kartki: 63 Nowak, 89 Sedlewski – 29 Milekić, 68 Panayotov, 80 Marciniec

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)