Lider wywiózł trzy punkty

II liga
bannerjastrzebie

Nie udało się wygrać z liderem w sobotnim meczu w ramach rozgrywek II ligi piłkarskiej. Wiślacy nie byli może zespołem słabszym, ale zdecydowanie mniej skutecznym i przegrali z GKS 1962 Jastrzębie 0:1.

Już w pierwszej minucie błąd bramkarza gości Drazika mógł ich kosztować utratę gola, ale źle przyjęta futbolówka opuściła pole gry. Pięć minut później z osiemnastu metrów niecelnie uderzał Ivan Litwiniuk. W dwunastej minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Smektała, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i ta wylądowała w rękach Drazika. W dwudziestej minucie goście wykonywali rzut rożny. Piłkę na krótki słupek zagrał Farid Ali, a celną główką popisał się Kamil Szymura wyprowadzając jastrzębian na prowadzenie. W trzydziestej piątej minucie dobre dośrodkowanie Jakuba Smektały zamknął strzałem głową Sylwester Patejuk, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W czterdziestej dziewiątej minucie ponownie próbę zaskoczenia bramkarza GKS podjął Patejuk, ale po jego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później fatalny błąd przy wybiciu piłki popełnił Madejski, ale zrehabilitował się za to zagranie wygrywając pojedynek sam na sam z napastnikiem gości. Wiślacy próbowali odwrócić losy meczu, ale doskonale radziła sobie formacja obronna GKS i punkty wyjechały do Jastrzębia.

W najbliższy piątek wiślaków czeka wyjazdowe starcie ze Zniczem Pruszków.

WISŁA PUŁAWY 0:1 (0:1) GKS 1962 JASTRZĘBIE

Bramka: Szymura 20

Wisła: Madejski – Żemło, Poznański, Pielach, Sulkowski, Smektała, Popiołek (87 Brzeski), Litwiniuk (77 Szczotka), Zulciak (55 Sedlewski), Patejuk, Hirsz (64 Ploj)