Miłe złego początki

I Liga
IMG_9201 (Kopiowanie)

Mimo strzelonej pierwszej bramki i zaciętej walki do samego końca, wiślacy musieli uznać wyższość ekipy z Olsztyna i komplet punktów został na Mazurach.

 

Od początku było wiadomo, że mecz ze Stomilem na jego terenie nie będzie należał do łatwych. Jednak wiślacy rozpoczęli go najlepiej jak się tylko dało. W 10 minucie spotkania piłka po strzale Konrada Nowaka odbiła się od słupka, dopadł do niej Konrad Szczotka i mocnym strzałem umieścił ją w bramce nie dając szans bramkarzowi Stomilu. Prowadzenie Wisły utrzymywało się do 32 minuty, wtedy strzałem z rzutu wolnego Andrzeja Witana pokonała Piotr Lech i zrobiło się 1:1. 4 minut później gospodarze zadali drugi cios, bo zagraniu ręką jednego z puławskich obrońców, sędzia Paszkiewicz wskazał na “wapno”, a Rafał Kujawa pewnym uderzeniem pokonała Witana. W 36 minucie zrobiło 2:1 dla gospodarzy i tak zakończyła się pierwsza połowa meczu.

 

W drugiej połowie wiślacy nie złożyli broni i po raz kolejny pokazali charakter i walkę do końca. W 58 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Smektały, piłkę w polu karnym przyjął Mariusz Idzik i pięknym strzałem z przewrotki wyrównał wynik spotkania na 2:2. Jak się jednak okazało, tym razem ostatnie słowo miało należeć do gospodarzy. W 74 minucie Andrzej Witan został pokonany po raz trzeci, tym razem składną akcję Stomilu wykończył Jarosław Ratajczak. W 85 minucie mogło być nawet 4:2, ale Patryk Kun trafił w poprzeczkę. Końcowe minuty to kilka dogodnych szans wiślaków, ale Piotr Skiba grał bezbłędnie w bramce Stomilu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Skład Wisły:
Witan- Sedlewski, Pielach, Żemło, Litwniuk, Maksymiuk, Szczotka(46′ Kolehmainen), Popiołek(46′ Idzik), Smektała, Patejuk, Nowak(78’Darmochwał)

Skład Stomilu:
Skiba- Ziemann, Klepczarek, Wełnicki, Ratajczak, Nishi, Jegliński(61′ Głowacki), Piotrowski, Lech(79′ Wojowski), Kun, Kujawa(78′ Zahorski)

Żółte kartki: Ratajczak, Klepczarek – Szczotka, Żemło.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

«
»