MKS zabiera punkty z Puław

II liga
_DSC15742222

Nieudana okazała się inauguracyjna kolejka II ligi dla naszego zespołu. Podopieczni Bohdana Bławackiego przegrali na własnym stadionie z MKS Kluczbork 1:2.

Już od początku meczu widać było, że wiślacy mają problem z przystosowaniem do grząskiego boiska. Trudno było im wymienić kilka podań, na dodatek byli przy tym bardzo statyczni co ułatwiało poczynania przyjezdnym. W czternastej minucie fatalny błąd popełnił Irakli Meskhia, który za krótko zagrał do Jakuba Poznańskiego. Piłkę przechwycił Paweł Baraniak i uderzeniem w długi róg dał MKS-owi prowadzenie. Wiślacy próbowali odpowiedzieć, ale robili to bez przekonania i Kacper Majchrowski pozostawał bezrobotny. W czterdziestej piątej minucie bramkę wyrównującą zdobył Meskhia, ale sędzia po kilku sekundach zmienił decyzję i odgwizdał pozycję spaloną Alena Ploja, który podawał do strzelca.

W przerwie trener dokonał dwóch zmian. Za Meskhie i Kobiałkę weszli Sylwester Patejuk i Robert Hirsz. Mimo tego wciąż trudno było nam sforsować obronę przyjezdnych. Na domiar złego w sześćdziesiątej szóstej minucie stratę zanotował Arkadiusz Maksymiuk i ponowienie kontry dało drugiego gola zespołowi z Kluczborka. Na listę strzelców wpisał się Konrad Zaradny. Wiślacy rzucili się do odrabiania strat i udało im się to w połowie. W siedemdziesiątej czwartej minucie dobre podanie Sylwestra Patejuka na gola zamienił Alen Ploj. Szansę na wyrównanie w ostatniej minucie miał jeszcze Jakub Poznański, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Druga domowa porażka w obecnym sezonie stała się faktem.

WISŁA PUŁAWY 1:2 (0:1) MKS KLUCZBORK

Bramki: Ploj 74 – Baraniak 14, Zaradny 66

Wisła: Madejski – Poznański, Żemło, Pielach, Kobiałka (46 Hirsz), Maksymiuk, Zmorzyński (60 Pożak), Sedlewski, Meskhia (46 Patejuk), Popiołek (83 Żelisko), Ploj

MKS: Majchrowski – Górkiewicz, Gierak, Klepczyński, Nitkiewicz, Baraniak, Bodziony (63 Glanowski), Deja, Antkowiak, Zieliński (61 Zaradny), Jonkisz (81 Nakrosius)

Żółte kartki: Maksymiuk – Deja, Majchrowski