Nieudany wyjazd do Rybnika

II liga
IMG_5191 (Kopiowanie)

Wiślacy odebrali ciężką lekcję futbolu, przegrywając w Rybniku 2:4. Gospodarze już po pierwszym kwadransie wygrywali 2:0.

Mecz w Rybniku zaczął się wyjątkowo źle dla puławskiej ekipy, najpierw w 14 minucie po błędzie naszego bramkarza piłka wylądowała pod nogami Szymona Jarego, który nie miał problemu z wpakowaniem jej do bramki. Dosłownie minutę później Sebastian Siwek strzałem w okienko dorzucił drugą bramkę dla ROW-u. Wiślacy próbowali się podnieść po tych dwóch ciosach starając się przycisnąć rywala, ale albo swoje robili obrońcy z Rybnika, albo w bramce skutecznie pracował Kacper Rosa. Ostatecznie I połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Na początku II połowy swoje szanse na oddanie strzału mieli m.in. Głaz i Smektała, ale rybniczanie wychodzili z tego obronną ręką. Co więcej w 69 minucie wyprowadzili trzeci cios, Kamil Spratek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do puławskiej bramki. Minutę później bardzo dobrą piłkę od Dawida Pożaka dostał Jakub Smektała i trafił na 3:1. W 72 minucie było już 3:2. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Bartek Sulkowski, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Jakub Poznański i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. W tym momencie Wiślacy poczuli, że jeszcze nie wszystko stracone i śmielej zaczęli atakować bramkę ROW-u, w 79 minucie Poznański po raz kolejny uderzał na bramkę gospodarzy, ale minimalnie niecelnie. Niestety w 82 minucie drużyna z Rybnika ustaliła ostateczny wynik meczu na 4:2, a tym który zadał ostateczny cios był Sebastian Siwek.

ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 4:2 (2:0)

Bramki: Jary (14), Siwek (16, 82), Spratek (68) – Smektała (70), Poznański (72).

Wisła: Madejski – Sedlewski (88’Szczotka), Poznański, Murawski, Sulkowski, Smektała, Głaz, Maksymiuk (70’Meskhia), Szymankiewicz, Pożak, Ploj (74’Darmochwał).

ROW: Rosa – Krotofil, Jary, Bober, Gojny, Koleczko (90+2’Kalisz), Spratek, Muszalik, Siwek (88’Zganiacz), Jaroszewski (82’Tkocz), Brychlik (66’Musiolik).
Żółte kartki: Spratek, Krotofil, Musiolik – Sedlewski, Głaz, Maksymiuk

Czerwona kartka: Spratek (ROW, 86 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Sebastian Krasny