O kolejne punkty z Garbarnią Kraków

II liga
IMG_9758 (Kopiowanie)

Po dwóch zwycięstwach z rzędu na własnym boisku, Wiślaków czekają dwa mecze wyjazdowe. Najbliższy już 11 listopada, kiedy to w Krakowie zmierzą się z tamtejszą Garbarnią.

 

15 i 16 kolejkę II ligi Wiślacy mogą zaliczyć do bardzo udanych, zgromadzili komplet punktów i strzelili 6 bramek, tracąc zaledwie 2. Wszyscy liczą, na utrzymanie zwycięskiej passy i kolejne bramki Wiślaków tym razem w spotkaniu wyjazdowym.

 

Do dnia dzisiejszego Wisła z Garbarnią na ligowych boiskach mierzyła się 8 razy, z czego aż 7 meczów wygrała, natomiast jeden padł łupem piłkarzy z Krakowa. Ostatni raz z Garbarnią zagraliśmy w marcu 2014 roku. Wtedy to w Krakowie po bramce Michała Palucha zwyciężyliśmy 1:0. Obecnie podopieczni trenera Mirosława Hajdy zajmują w tabeli II ligi 9 miejsce i mają 2 punkty przewagi nad Wiślakami. W ostatnich 4 spotkaniach piłkarze Garbarni zaliczyli 3 porażki i jeden remis. Najlepszymi strzelcami ekipy sobotnich gospodarzy są Tomasz Ogar i Patryk Serafin, którzy mają na koncie po 3 trafienia.

 

Wiślacy do sobotniego spotkania przystąpią w dobrych humorach i po ciężko przepracowanym tygodniu treningowym. Do składu po pauzie za kartki będzie mógł wrócić Piotr Żemło, natomiast do treningów z drużyną wrócił Mateusz Pielach, pierwsze kroki na treningowej murawie zaczął stawiać również Sylwek Patejuk. Jak podkreślają zawodnicy, ani historia spotkań z Garbarnią, ani bilans meczowy sobotniego przeciwnika nie ma dla nich znaczenia. Najważniejsza jest dyspozycja dnia nad którą pracują cały tydzień oraz pozytywne nastawienie i walka do końcowego gwizdka. Jak pokazali dwóch ostatnich spotkaniach i jedno, i drugie wychodzi im bardzo dobrze.

 

Początek spotkania w Krakowie przy Rydlówki 23 w sobotę – 11 listopada – o godz. 13:00.

«
»