Passa trwa

banner krasnik

Do pięciu meczów została przedłużona ligowa passa spotkań bez porażki. W środowe popołudnie podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali w Kraśniku tamtejszą Stal 4:2.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas znakomicie, bo już w 9. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Przytomnie w polu karnym zachował się Jakub Poznański, który strzałem głową zdobył swoją debiutancką bramkę w obecnym sezonie. Goście odpowiedzieli szybkim kontratakiem zakończonym strzałem głową przez Arkadiusza Maja, ale obronną ręką z tego starcia wyszedł Paweł Socha. W 30. minucie po dośrodkowaniu Bartosza Sulkowskiego i późniejszym strzale jednego z wiślaków tylko golkiper gospodarzy wie jak futbolówka nie wpadła do siatki. Miejscowi odpowiedzieli siedem minut później. Po błędach w obronie do piłki tuż przed linią końcową dopadł Czelej, zagrał wzdłuż bramki, a tam formalności dopełnił Daniel Szewc doprowadzając do wyrównania.

W drugiej połowie prawdziwe emocje zaczęły się w 61. minucie kiedy to arbiter podyktował rzut karny dla Stali. Z jedenastu metrów nie pomylił się Rafał Król i wiślacy musieli odrabiać straty. Udało się bardzo szybko, bo już pięć minut później rzut karny wywalczył Krystian Kusal, a na gola zamienił go Krystian Puton. W 73. minucie szybkie rozegranie akcji na lewej stronie i tym razem dogrywał Puton, a celnym strzałem akcję wykończył Kusal. Gospodarze dążyli do wyrównania i byli tego bliscy w 83. minucie, ale strzał Maja tylko ostemplował poprzeczkę puławskiej bramki. W doliczonym czasie gry z dystansu przymierzył Arkadiusz Maksymiuk ustalając wynik meczu.

Już w najbliższą niedzielę w ramach rozgrywek III ligi podejmiemy na własnym boisku Motor Lublin. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.

STAL KRAŚNIK 2:4 (1:1) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Szewc 37, Król 61 (karny) – Poznański 9, Puton 66 (karny), Kusal 73, Maksymiuk 90

Wisła: Socha – Sulkowski, Pielach, Poznański, Litwiniuk, Kobiałka (59 Puton), Szymankiewicz (84 Supryn), Kacprzycki (72 Zmorzyński), Kusal (90 Żelisko), Popiołek (46 Maksymiuk), Stanisławski