Pierwsza porażka

DSC_0201 banner

Podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali swój pierwszy mecz w sezonie. Na własnym stadionie ulegli faworyzowanej Stali Rzeszów 0:2. Obie bramki padły w końcówce spotkania.

Od pierwszego gwizdka przyjezdni próbowali narzucić swój styl gry. W siódmej minucie główkował po rzucie rożnym Zagdański, ale znakomitym refleksem popisał się Socha. Wiślacy odpowiedzieli kwadrans później. Szymankiewicz zagrał do Putona, a uderzenie tego ostatniego przyblokował ciałem Kostkowski i piłka minęła słupek rzeszowskiej bramki. W dwudziestej dziewiątej minucie ponownie dobra akcja Stali. Uderzał Nowacki, ale Socha spokojnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po chwili odpowiedział ładną akcją Łukasz Kacprzycki. Zbiegł z prawego skrzydła do środka boiska i uderzył na bramkę, ale piłka minęła poprzeczkę. W końcówce niecelnie uderzali jeszcze Reiman po stronie gości oraz Stanisławski po stronie gospodarzy. Oba strzały minęły jednak światło bramki.

W drugiej połowie dominowała walka, a sytuacji było bardzo mało. Po okresie przewagi Stali do głosu coraz częściej dochodzili wiślacy, którzy w pewnym momencie opanowali środek boiska. Gdy wydawało się, że puławianie przejęli inicjatywę i będą coraz bardziej zagrażać bramce Otchenashenki z kontrą wyszli rzeszowianie. Rajd Piotra Ceglarza zakończył się jego centrą, którą nieszczęśliwie próbował przeciąć Krystian Kusal. Piłka po rykoszecie trafiła do Płonki, który strzałem z trzeciego metra nie dał szans Pawłowi Sosze. W końcówce wiślacy próbowali rozpaczliwie poszukać okazji do wyrównania, ale Stal mądrze się broniła i oddalała zagrożenie ze swojej połowy. W końcówce niefrasobliwość obrońców wykorzystał jeszcze Płonka, który uderzył w kierunku bramki, a futbolówka wpadła tuż przy słupku.

W najbliższy weekend wiślacy udają się do Chełma na mecz z tamtejszą Chełmianką.
WISŁA PUŁAWY 0:2 (0:0) STAL RZESZÓW
Bramki: Płonka 75, 90

Wisła: Socha – Król (36 Kusal), Pielach, Poznański, Litwiniuk, Maksymiuk, Szymankiewicz (85 Barański), Kacprzycki, Zmorzyński (77 Żelisko), Puton (85 Szczotka), Stanisławski