Ploj daje punkt

II liga
IMG_5811 (Kopiowanie)

W sobotę, piłkarze Wisły Puławy po raz trzeci zmierzyli się z MKS-em Kluczbork w oficjalnych rozgrywkach i po raz trzeci padł remis. Tym razem obie ekipy na stadionie przy ulicy Sportowej w Kluczborku zaaplikowały sobie po jednej bramce.

W pierwszą połowę bardzo dobrze weszli gospodarze, już w 12 minucie mogli prowadzić 1:0, ale piłka po interwencji Sebastian Madejskiego uderzyła w poprzeczkę i zakończyło się tylko rzutem rożnym dla MKS-u. Niestety dwie minuty później było już 1:0 dla miejscowych. Po tym jak sędzia odgwizdał rzut wolny dla MKS-u, piłkę 20 metrów od bramki Madejskiego ustawił Kamil Nitkiewicz i uderzył nie do obrony w okienko naszej bramki. W 17 minucie spotkania powinno być 1:1, ale Jakub Smektała obił tylko słupek bramki ekipy z Kluczborka. Po tej akcji Wiślacy postarali się przycisnąć rywala, a swoją szansę na strzelenie bramki mieli w 33 minucie, kiedy to uderzenie Głaza na róg wybił bramkarz Kluczborka. Do końca I połowy wynik nie uległ zmianie.

Jak się miało później okazać, wynik miał się również nie zmienić prawie przez całą II połowę, mimo tego, że Wiślacy atakowali, a zawodnicy z Kluczborka starali się jedynie wybijać piłkę i ewentualnie próbować swoich szans z kontry. W 68 minucie swoją szansę na strzelenie bramki miał Dawid Pożak, ale jego uderzenie obronił bramkarz MKS-u, dobitki próbował jeszcze Smektała ale piłka poszybowała nad bramką.  Ostateczne rozstrzygnięcie spotkania przyszło w doliczonym czasie gry, a dokładnie w 92 minucie.  Bartek Sulkowski posłał w pole karne piłkę, która dotarła do Alena Ploja, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. 3 minuty później arbiter zakończył spotkanie i Wiślacy wracają z Kluczborka z jednym punktem.

MKS Kluczbork – Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Nitkiewicz (’14) – Ploj (’90+2).

Wisła: Madejski – Sedlewski (81′ Żemło), Poznański Murawski, Sulkowski, Smektała, Głaz (70’Darmochwał), Maksymiuk, Szymankiewicz (81’Brzeski), Pożak, Ploj

MKS: Majchrowski- Gierak, Zieliński (83’Reisch), Niemczyk, Baraniak (58’Bodziony), Warchoł (62’Fedota), Nitkiewicz, Kochański,Nakrosius, Kubiak (81’Rakowski), Górkiewicz

Żółte kartki: Sulkowski, Poznański, Szymankiewicz, Pożak – Warchoł, Niemczyk, Nakrosius

Sędziował: Szymon Lizak