Podział punktów w starciu ze Stalą

II liga
IMG_9009 (Kopiowanie)

Remisem zakończył się mecz Wisły Puławy ze Stalą Stalowa Wola. Wynik w 49 minucie otworzył Jakub Smektała, a do remisu doprowadził Mateusz Stąporski w 70 minucie.

Wisła w spotkaniu ze Stalą przeważała przez większość spotkania. Swoje szanse na zdobycie bramek w pierwszej połowie miał m.in. Piotr Darmochwał, który dwukrotnie mógł pokonać bramkarza Stali uderzeniem głową, ale za pierwszym razem minimalnie minął się z piłką, a za drugim Brylewski skutecznie interweniował. Momentami Stal broniła się wszystkimi zawodnikami na własnej połowie i mogło się wydawać, że bramka dla Wisły to tylko kwestia czasu, ale nic takiego się nie wydarzyło. Co więcej piłka wylądowała w bramce Wisły, ale sędzia odgwizdał faul na Sebastianie Madejskim i gola nie uznał.

Druga połowa rozpoczęła się najlepiej jak tylko mogła, w 49 minucie po podaniu Sulkowskiego z rzutu wolnego, Ploj zgrał piłkę do Smektały, a ten pokonał bramkarza Stali i było 1:0. Z każdą następną minutą coraz więcej zmęczenia wkradało się w szeregi Wisły, a zawodnicy ze Stalowej Woli częściej pozwalali sobie na niebezpieczne kontry. Ostatecznie dopięli swego i w 70 minucie Mateusz Stąporski pokonał Sebastiana Madejskiego i było 1:1. Wiślacy próbowali walczyć o jeszcze jedną bramkę, trochę ożywienia do gry wprowadziło pojawienie się na boisku Dawida Pożaka, ale ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 1:1

Smektała ’49 – Stąporski ’70

Wisła Puławy: Madejski, Sedlewski, Żemło, Poznański, Sulkowski, Szymankiewicz, Głaz, Darmochwał (Pożak), Zulciak (79′ Szczotka), Smektała, Ploj (Hirsz)

Stal Stalowa Wola: Brylewski, Janiszewski, Jarosz, Zalepa, Sobotka, Trubeha, Bukowiec, Żołądź, Stąporski, Dziubiński, Łętocha