Pogoń pokonana w rzutach karnych

Puchar Polski
IMG_3076 (Kopiowanie)

Wisła Puławy awansowała do 1/16 Pucharu Polski pokonując Pogoń Siedlce 4:3 w rzutach karnych. Po 120 minutach gry na boisku w Puławach było 2:2.

Od początku było wiadomo, że w Puławach będzie gorąco w pierwszej kolejność za sprawą pogody, która postanowiła nie oszczędzać zawodników obu drużyn. Wiślacy zaczęli bardzo mocno i w trakcie pierwszych 10 minut stworzyli dwie sytuacje bramkowe, ale strzały Smektały i Hirsza obronił bramkarz Pogoni. Po około 20 minuta przewagi Wisły spotkanie zaczęło się wyrównywać i dużo akcji przeniosło się w środek pola. W 33 minucie zza pola karnego na bramkę Pogoni uderzył Arek Maksymiuk, piłka trafiła w poprzeczkę, odbiła się od pleców interweniującego bramkarza i wpadła do siatki. I połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Wisły.

II połowę oba zespołem rozpoczęły bez zmian. Wiślacy dali się odrobinę zepchnąć do obrony, ale puławscy obrońcy robili swoje przerywając akcje Pogoni bez poważniejszych konsekwencji. W 72 minucie doszło do wyrównania. Tym razem to zawodnik Pogoni, Grzegorz Tomasiewicz uderzał zza pola karnego, a broniący puławskiej bramki Sebastian Madejski był bez szans przy tym strzale. Po tej bramce obie ekipy przyspieszyły chcąc rozstrzygnąć mecz w trakcie 90 minut, ale nikomu się to nie udało i sędzia zarządził dogrywkę.

Pierwsza jej część praktycznie cała upłynęła na wizytach a to pod jedną, a to pod drugą bramką. W momencie gdy kibice i zawodnicy szykowali się na gwizdek kończący pierwszą część dodatkowego czasu gry, w 104 minucie na puławska bramkę uderzał Chyła,  piłka odbiła się od pleców Sebastiana Murawskiego i wpadł do siatki. To jednak nie podcięło Wiślakom skrzydeł którzy walczyli do samego końca. W 107 minucie sędzia Liana podyktował rzut karny dla Wisły, który na bramkę zamienił Piotr Darmochwał. Po 120 minutach był remis 2:2 i trzeba było rozegrać rzuty karne.

Dla Wisły trafiali Maksymiuk, Smektała, Darmochwał, Poznański. Jedynie strzał Roberta Hirsza obronił bramkarz Pogoni. Z drugiej strony trafienia dla drużyny gości zaliczyli Paluchowski, Chyła i Tomasiewicz. W poprzeczkę trafił Zjawiński, a obok bramki piłkę posłał Czarnecki.

Dzięki zwycięstwu Wisła awansowała do 1/16 Pucharu Polski, a tego z kim zagramy dowiemy się po losowaniu, które odbędzie się 25 lipca.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 2:2 pd. k. 4-3 Pogoń Siedlce

Wisła: Madejski, Sedlewski, Poznański, Murawski, Sulkowski (91’Litwiniuk), Smektała, Głaz (106′ Szczotka), Maksymiuk, Hirsz, Pożak, Ploj (79′ Darmochwał).

Pogoń: Stępniowski, Pastva, Wichtowski, Czarnecki, Ratajczak, Kieplin(61’Zjawiński), Mroziński (82′ Chyła), Jegliński, Tomasiewicz, Bajdur (56′ Garyga), Paluchowski

Żółte kartki: Głaz, Sulkowski, Maksymiuk, Poznański – Pastva, Czarnecki, Zjawiński, Ratajczak.

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)