Pogoń ponownie pokonana

II liga
IMG_1185

Na zakończenie obozu przygotowawczego Wisła zmierzyła się po raz drugi tej zimy z pierwszoligową Pogonią Siedlce i po raz drugi wyszła z tej konfrontacji zwycięsko.

 
W pierwszej połowie wiślacy grali bardzo odpowiedzialnie, zespołowo. Widać było dyscyplinę w grze puławian. Wielokrotnie uruchamiane szybkie skrzydła próbowały rozrywać defensywę Pogoni. W dwudziestej trzeciej minucie szybka akcja środkiem pola przyniosła prowadzenie, a przytomnie w polu karnym zachował się Alen Ploj. Było to już szóste trafienie Słoweńca w okresie przygotowawczym. Pogoń próbowała odrobić straty, ale Wisła grała niemalże bezbłędnie w defensywie. W efekcie siedlczanie zakończyli pierwszą połowę bez celnego strzału na bramkę Madejskiego.

 

 

W drugiej odsłonie trener Bławacki przeprowadził kilka zmian i poziom organizacji gry nieco spadł. W pozornie niegroźnej sytuacji w pięćdziesiątej drugiej minucie Sebastian Madejski zdaniem sędziego sfaulował Dominika Kuna. Jedenastkę na gola zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Wydawało się, że wiatr w żagle złapał pierwszoligowiec, ale nie przekładało się to na zdobycz bramkową. W siedemdziesiątej siódmej minucie dobrym podaniem popisał się Dawid Brzeski, a akcję wykończył uderzeniem w długi róg Krystian Żelisko notując swoje debiutanckie trafienie w pierwszym zespole i ustalając wynik meczu.

 

 

W pierwszej połowie byliśmy zdyscyplinowani. Nie wyglądało to może pięknie, ale były elementy, których wcześniej brakowało. W drugiej połowie wyglądało to trochę inaczej, zagrało aż pięciu młodzieżowców. Mecz oceniam pozytywnie. Wygraliśmy, a to przy ciężkiej pracy na obozie było dobrym zakończeniem tego okresu przygotowań – podsumował trener Bohdan Bławacki.

 

 

POGOŃ SIEDLCE 1:2 (0:1) WISŁA PUŁAWY

 

Bramki: Tomasiewicz 53 (karny) – Ploj 23, Żelisko 77

 
Wisła: Madejski (54 Zolech) – Żemło, Poznański, Sulkowski (46 Pielach), Smektała (46 Sedlewski; 78 Dębowski), Maksymiuk (59 Brzeski), Kobiałka (46 Szymankiewicz), Meskhia (46 Szczotka), Popiołek (46 Hirsz), Zmorzyński (46 Chudyba; 70 Kusal), Ploj (46 Żelisko)

«
»