Porażka z liderem

IMG_24311111

Dwa gole Pląskowskiego przesądziły o wygranej lidera z Nowego Targu w środowym meczu ligowym. Wiślacy źle weszli w mecz tracąc bramkę już w pierwszej akcji.

Po wznowieniu z autu prostopadła piłka pomiędzy obrońców trafiła do Pląskowskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Krzyśka Kurka. Wiślacy próbowali odpowiedzieć strzałami Michała Zubera, Szymona Stanisławskiego, ale bez efektu. Kiedy inicjatywa była po stronie Wisły w dobrej okazji znalazł się zawodnik miejscowych, Sebastian Palonek, ale przegrał pojedynek z Kurkiem. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejny błąd obrony wykorzystał Pląskowski i podwyższył wynik na 2:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie wiślacy byli stroną dominującą, a nowotarżannie skupiali się na kontratakach. Wiślacy wykonywali kilka rzutów różnych w ciągu kilku minut, ale obrona Podhala spisywała się bez zarzutu. Najlepszą okazję na gola honorowego miał Łukasz Kacprzycki, ale jego uderzenie obronił golkiper gospodarzy. W końcówce czerwoną kartkę za drugą żółtą obejrzał Piotr Zmorzyński i kończyliśmy mecz w okrojonym składzie.

W najbliższą niedzielę na własnym stadionie podejmiemy Wólczankę Wólka Pełkińska.

PODHALE NOWY TARG 2:0 (2:0) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Pląskowski 1, 45

Czerwona kartka: Zmorzyński 81 (za dwie żółte)

Wisła: Kurek – Barański, Litwiniuk, Poznański, Pielach, Skałecki, Zuber (76 Szczotka), Popiołek (68 Kobiałka), Stanisławski, Kacprzycki, Zmorzyński