Porażka z Sokołem

banIMG_3224

Pierwszej wiosennej porażki doznał nasz zespół występujący w rozgrywkach III ligi. Wiślacy przegrali w niedzielę w Sieniawie z Sokołem 0:2.

Już od pierwszej minuty widać było, że w meczu trudno będzie o jakość piłkarską. Na małym boisku dominowała walka, agresja, dużo było gry faul. Jako pierwsi bramkę mogli strzelić puławianie. Po pomysłowo rozegranym rzucie rożnym celny strzał tuż przed bramką zablokował ciałem jeden z obrońców. W odpowiedzi w dziewiętnastej minucie gospodarze przeprowadzili atak środkiem boiska i przy biernej postawie obrońców lekkim, ale precyzyjnym strzałem piłkę w bramce umieścił Nalepka. Wiślacy ruszyli nieco żywiej i mogli szybko doprowadzić do wyrównania. Z lewej strony dograł Michał Zuber, a z jedenastego metra w idealnej sytuacji w bramkę nie trafił Michał Kobiałka. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową Jakub Poznański, a piłka zatańczyła na poprzeczce dwukrotnie się od niej odbijając i wróciła na pole gry. W trzydziestej trzeciej minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Z autu w pole karne piłkę wrzucił jeden z graczy Sokoła, w polu karnym trącił ją najpierw Przemek Skałecki, a później zawodnik Sokoła Sebastian Brocki, a ta ku rozpaczy wiślaków odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie wiślacy wciąż byli dłużej przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Mnożyły się zagrania faul, a gospodarze przy każdej możliwej okazji urywali cenne sekundy. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Karol Barański, ale jego strzał z pola karnego w ładnym stylu obronił Korziewicz i trzy punkty zostały w Sieniawie.

Za tydzień na własnym stadionie podejmiemy Stal Kraśnik.

SOKÓŁ SIENIAWA 2:0 (2:0) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Nalepka 19, Brocki 33

Wisła: Socha – Król, Barański, Poznański, Pielach, Kobiałka, Zuber (62 Żelisko), Kacprzycki, Skałecki, Zmorzyński (77 Chudyba), Stanisławski