Powalczyć o punkty

I Liga
IMG_1530 (Kopiowanie)

Przed Wiślakami drugi wyjazd z kolei i ponownie czeka ich wyprawa na trudny teren. Tym razem zespół z kapitanem Ivanem Litviniukiem na czele już w czwartek wyjeżdża do Legnicy. Tamtejsza Miedź po jesiennym spotkaniu w Puławach nie jest dobrze wspominana, ale rozgrywki Nice 1 Ligi już wielokrotnie pokazały, że spotkania tych samych drużyn mogą się różnicy o 180 stopni. Na taki rozwój wydarzeń w Legnicy na pewno liczą puławscy kibice.

 

Zarówno Wisła jak i Miedź w minionej kolejce ligowej zanotowały porażki, Wisła uległa na wyjeździe Zagłębiu Sosnowiec 1:3, a Miedź w Bielsku Białej przegrała z tamtejszym Podbeskidziem 1:2. W nadchodzącym spotkaniu obie ekipy na pewno będą chciał zostawić dużo zdrowia i zaangażowania na boisku po to aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

– Po nieudanym meczu z Zagłębiem czeka nas spotkanie z kolejnym trudnym przeciwnikiem, Miedzią. Ambicja i charakter nie pozwalają nam choćby na chwilę myśleć o zwątpieniu. Dlatego do Legnicy jedziemy zmotywowani w 100% gotowi do walki o pełną pulę aż do ostatniego gwizdka sędziego – podkreśla Dawid Pożak, pomocnik Wisły.

 

Jeżeli chodzi o zagrożenie ze strony Miedzi to, to największe nazywa się Peteri Forsell, który w Puławach zaaplikował nam 3 bramki, a łącznie ma ich na koncie 13 i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Nice 1 Ligi. Swoje do powiedzenia na boisku na pewno będą mieli również Grzegorz Bartczak i Jakub Vojtus słowacki napastnik, który do zespołu wrócił wiosną i zaliczył już 2 trafienia.

 

Początek spotkania przy alei Orła Białego w Legnicy w piątek – 5 maja – o godz. 18:00.

«
»