PP: Dobre rozpoczęcie piłkarskiej jesieni

Puchar Polski
PP

Od zwycięstwa rozpoczęliśmy piłkarską jesień. W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski wiślacy pokonali w Pruszkowie wyżej notowany Znicz 2:1.

Spotkanie zaczęło się od składnej akcji miejscowych, którą celnym strzałem sfinalizował Bartłomiej Faliszewski. Od tego momentu to puławianie częściej gościli na połowie przeciwnika. W 33. minucie błąd popełnił Dominik Kalinowski, piłkę przejął Szymon Stanisławski, minął bramkarza, a ten akcją ratunkową zatrzymał naszego napastnika. Arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany. Chwilę później mogło być 2:1, ale minimalnie pomylił się Łukasz Kacprzycki. Jeszcze przed przerwą na indywidualną akcję zdecydował się Stanisławski, który oddał strzał. Dobrze nogami interweniował Kalinowski.

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała do Wisły. W 70. minucie w spojenie słupka z poprzeczką huknął Kobiałka. Sam na sam z bramkarzem znalazł się chwilę wcześniej Kacprzycki, ale nie zdołał wepchnąć piłki do siatki. Kiedy wydawało się, że czeka nas dogrywka dobrym podaniem w pole karne popisał się Stanisławski, a Adrian Popiołek spokojnie posłał piłkę do bramki obok interweniującego golkipera Znicza.

W najbliższy piątek odbędzie się losowanie kolejnej rundy Pucharu Polski. Wtedy dowiemy się kogo przydzieli nam los.

ZNICZ PRUSZKÓW 1:2 (1:1) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Faliszewski 6 – Stanisławski 33 (karny), Popiołek 90

Znicz: Kalinowski – Mianowicz, Budek, Domżalski, Tarnowski (46 Długołęcki), Pyrka, Jóźwiak, Faliszewski, Smoliński, Kubicki (46 Zagórski), Zjawiński (60 Podliński).

Wisła: Socha – Litwiniuk, Poznański, Pielach, Barański, Kusal (85 Chudyba), Popiołek, Szymankiewicz, Brzeski (70 Kobiałka), Kacprzycki (66 Szczotka), Stanisławski.