Przełamanie w Boguchwale

II liga
img_8978-kopiowanie2

Równy rok czekali wiślacy na zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Przełamanie nadeszło w Boguchwale gdzie swoje spotkania rozgrywa Stal Stalowa Wola ze względu na remont własnego obiektu. Mecz dwóch sąsiadów w tabeli obfitował w wiele ostrych spięć, ale na szczęście zwycięsko wychodzili z nich puławianie.

Już w drugiej minucie po rzucie wolnym groźnie głową uderzał Piotr Żemło. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Po kwadransie niezła centra Patejuka do Hirsza została przecięta w ostatnim momencie przez jednego z obrońców Stali. Wiślacy atakowali, ale stalowcy grając w defensywie piątką w linii obrony nie dopuszczali do poważnych zagrożeń. Puławianie wykonywali wiele stałych fragmentów gry, ale bez rezultatu. W 37. minucie miejscowi rozgrywali piłkę z rzutu rożnego. Tę przejęli wiślacy, a konkretnie Adrian Popiołek, który zagrał do Zulciaka, a ten szybko znalazł Patejuka. Idealnie rozegraną kontrę spokojnym strzałem obok bramkarza wykończył Robert Hirsz. Chwilę później powinno być 2:0, ale strzał Zulciaka w ostatniej chwili zablokowali obrońcy.

Drugą połowę mocno rozpoczęła Wisła. Po dograniu Hirsza już w 47. minucie w idealnej sytuacji pomylił się Tomek Sedlewski trafiając w poprzeczkę. Wiślacy dopięli swego dziesięć minut później. Dogrywał Sylwek Patejuk, a celnie strzelił Zulciak. Po kolejnych trzech minutach było już 3:0. Solową akcją popisał się Sedlewski, wyłożył piłkę Zulciakowi, a temu ostatniemu nie pozostało nic innego jak skierować ją do bramki. Zadowoleni wysokim prowadzeniem puławianie wyczekiwali na rywala na swojej połowie i próbowali groźnie kontrować. Kontrolowali spotkanie aż do 87. minuty gdy piłka po rzucie rożnym została podbita przez Piotra Żemło i przelobowała rozpaczliwie interweniującego Sebastiana Madejskiego. Do ostatniego gwizdka bramki już nie padły i wiślacy zasłużenie wywieźli z Boguchwały komplet oczek.

STAL STALOWA WOLA 1:3 (0:1) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Żemło 87 (samobójcza) – Hirsz 37, Zulciak 57, 60

Wisła: Madejski – Sedlewski (75 Zmorzyński), Żemło, Pielach, Poznański, Sulkowski, Litwiniuk (79 Kobiałka), Popiołek, Patejuk (64 Smektała), Zulciak (86 Chudyba), Hirsz