Punkt w Legionowie

II liga
IMG_7299 (Kopiowanie)

Z jednym punktem wracają z Legionowa wiślacy. Biorąc pod uwagę przebieg meczu mogą czuć jednak duży niedosyt, bo mieli wiele okazji by zgarnąć komplet oczek.

 
Już od pierwszych minut to puławianie byli stroną aktywniejszą. W siódmej minucie strzał Irakliego Meskhii odbił przed siebie Mateusz Kochalski, a dobitka Tomasza Sedlewskiego znalazła się w siatce. Radość nie trwała jednak długo,bo arbiter odgwizdał pozycję spaloną strzelca. Dziesięć minut później po rzucie rożnym Bartosza Sulkowskiego poprzeczkę ostemplował Jakub Poznański. W dwudziestej trzeciej minucie wiślacy dopięli swego. Potężnym uderzeniem z blisko trzydziestu metrów popisał się Kacper Szymankiewicz, a futbolówka ugrzęzła w siatce. Siedem minut później mieliśmy już remis. Z piłką popędził Szumilas i oddał strzał na bramkę Wisły. Madejski odbił piłkę do boku, a praktycznie z linii końcowej dobijał Mazurek. Piłka ugrzęzła w nogach Piotra Żemły, który niefortunnie skierował ją do bramki. W trzydziestej piątej minucie ponownie dogrywał Bartosz Sulkowski i ponownie po strzale głową Poznańskiego gospodarzy uratowała poprzeczka. Dwie minuty później po dobrej akcji Sedlewskiego uderzali kolejno Ploj, Meskhia i Sulkowski – wszystkie próby ofiarnymi wślizgami blokowali obrońcy Legionovii.

 

W drugiej połowie już w pięćdziesiątej minucie błąd Kochalskiego próbował wykorzystać Meskhia. Jego strzał odbił jednak golkiper z Legionowa, a pędzący z dobitką Ploj nie skierował piłki w światło bramki. Chwilę później ten sam zawodnik nieznacznie pomylił się po strzale głową. W sześćdziesiątej szóstej minucie idealnie dogrywał Zmorzynski, a w dobrej sytuacji pomylił się Sylwek Patejuk przenosząc piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi z kontrą wyszli gospodarze, ale Więdłocha fatalnie przestrzelił. W końcówce jeszcze dwukrotnie przed szansą stanął Patejuk, ale zarówno po podaniu od Hirsza jak i Sulkowskiego nie trafił w bramkę. Mecz zakończył się remisem, który z przebiegu meczu bardziej zadowolił gospodarzy. Już w sobotę o godzinie 16 podejmiemy Błękitnych Stargard.

 

LEGIONOVIA LEGIONOWO 1:1 (1:1) WISŁA PUŁAWY

 

Bramki: Żemło 30 (samobójcza) – Szymankiewicz 23

 

Wisła: Madejski – Żemło (46 Zmorzyński), Pielach, Poznański, Sulkowski, Sedlewski, Kobiałka (62 Patejuk), Maksymiuk, Meskhia (77 Żelisko), Szymankiewicz, Sulkowski, Ploj (59 Hirsz)

«
»