Remis w pojedynku z Jastrzębiem

II liga
IMG_9927 (Kopiowanie)

Wynikiem 1:1 zakończył się wyjazdowy mecz Wiślaków z GKS-em 1962 Jastrzębie. Puławscy piłkarze po raz kolejny “dogonili” wynik, ale nie byli w stanie strzelić jednej bramki więcej.

Spotkanie dla puławskiej ekipy zaczęło się bardzo źle, bo już w 8 minucie piłkę do siatki po uderzeniu z 20 metrów skierował Krzysztof Gancarczyk. Jak się potem okazało była to jedyna groźna akcja jaką gospodarze byli w stanie stworzyć w I połowie spotkania. Od momentu utraty bramki Wiślacy opanowali grę w środku pola i starali się zagrażać bramce strzeżonej przez Drazika. Swoje szanse mieli Maksymiuk i Zulciak, których uderzenia blokowali obrońcy. Piłkę “na głowie” miał Sedlewski ale uderzył obok bramki. Obok bramki Jastrzębia uderzał też Darmochwał. Konsekwentna gra doprowadziła w końcu do sytuacji w której zawodnika Jastrzębia zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia w 45 minucie pokazał na wapno. Do piłki podszedł Darmochwał uderzył po ziemi, bramkarz Jastrzębia dotknął piłkę rękami, ale nie był w stanie jej zatrzymać i po 45 minutach mieliśmy remis 1:1

Początek II połowy wyglądał jak końcówka I czyli dominacja Wisły i próba ustrzelenia drugiej bramki. Najbliżej sukcesu był w 56 minucie Jakub Poznański po którego główce piłka odbiła się od poprzeczki jastrzębskiej bramki. W 62 minucie czerwoną kartkę obejrzał Kacper Kawula i przez blisko 30 minut Wisła grała z przewagą jednego zawodnika. Mimo tego zawodnicy Ryszarda Wieczorka nie potrafili stworzyć dogodnej akcji do strzelenia bramki. Co więcej to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w 72 minucie strzał Jadacha przeleciał nad poprzeczką, a w 80 uderzenie Farida Aliego obronił Sebastian Madejski i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Był to 5 remis puławskiej drużyny w tym sezonie.

GKS 1962 Jastrzębie – Wisła Puławy 1:1 (1:1)

Gancarczyk (8 min.), Darmochwał (45 min., rzut karny)

Wisła: Madejski, Żemło, Smektała(65’Meschia), Szymankiewicz,Hirsz, Sedlewski, Darmochwał, Sulkowski, Maksymiuk (78’Brzeski),Poznański, Zulciak (78’Ploj).

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik, Kulawiak, Pacholski, Kawula, Weis, Semeniuk (66’Szczepan), Tront, Ali, Gancarczyk, Jadach, Caniboł (64’Mazurkiewicz).

Żółte kartki: Szczepan, Weis (GKS) Darmochwał, Sedlecki, Sulkowski (Wisła).

Czerwona kartka: Kacper Kawula (GKS)

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).