Remis w Elblągu

II liga
elblag

Jeden punkt z dalekiego wyjazdu do Elbląga udało się przywieźć naszemu zespołowi w kolejnym meczu w ramach rozgrywek II ligi piłkarskiej.

 

Będący jeszcze w grze o awans do 1 ligi gospodarze byli faworytami meczu z wiślakami. Pierwsze pół godziny pokazało jednak, że to Wisła była stroną dominującą, częściej posiadającą piłkę. Nie stworzyła sobie jednak klarownej sytuacji choć na bramkę uderzali m.in. Niklas Zulciak i Irakli Meskhia. Końcówka pierwszej połowy należała do Olimpii. Najpierw dobre dośrodkowanie z lewej strony celną główką wykończył Anton Kołosow, a tuż przed końcowym gwizdkiem błąd w wyprowadzeniu piłki interwencją na linii bramkowej ratował Jakub Poznański.

 

Druga połowa zaczęła się od ataków Wisły. Na bramkę uderzali Poznański, Popiołek i Zulciak, ale bez powodzenia. W odpowiedzi Niburski strzelał głową i ponownie przed utratą gola uratowała nas poprzeczka. W sześćdziesiątej minucie dobrym podaniem popisał się Patejuk, a skorzystał z niego Piotr Zmorzyński, który po rykoszecie umieścił piłkę pod poprzeczką bramki miejscowych. Ostatnie pół godziny to gra “akcja za akcję”. Obie strony miały swoje okazje, ale brakowało precyzji. Spotkanie zakończyło się remisem.

 

OLIMPIA ELBLĄG 1:1 (1:0) WISŁA PUŁAWY

 

Bramki: Kołosow 39 – Zmorzyński 60

 

Wisła: Madejski – Sedlewski (70 Żemło), Poznański, Pielach, Sulkowski, Pożak (46 Patejuk), Popiołek, Kobiałka, Zulciak (87 Brzeski), Zmorzyński, Meskhia (46 Hirsz)

«
»