Rewanż się nie powiódł

II liga
IMG_0138 (Kopiowanie)

Niestety na tarczy wracają Wiślacy z wyjazdu do Tarnobrzega. Tym samym nie udał się rewanż za lipcową porażkę w Puławach. Gospodarzom do zwycięstwa wystarczyła bramka Dawida Witkowskiego, która padła w 27 minucie spotkania.

Gospodarze zaczęli bardzo mocno już w 2 minucie spotkania po dośrodkowaniu w “puławskie” pole karne jeden z zawodników Siarki uderzał na bramkę głową ale na posterunku był Madejski. Chwilę później dwójkowa akcja Zulciaka ze Smektałą, ale temu drugiemu sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 10 minucie Smektała strzela, ale tym razem obrońcy wybijają na róg. w 19 minucie idealnej sytuacji nie wykorzystał Piotr Darmochwał, którego strzał głową minimalnie miną bramkę Siarki. 5 minut później powinna być bramka dla Wisły. Dzięki podaniu Dawida Pożaka, Jakub Smektała znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Tarnobrzega, ale jego strzał okazał się zbyt lekki i wynik na tablicy się nie zmienił. W 27 minucie po raz kolejny sprawdziła się stara piłkarska prawda, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Piłka z prawej strony boiska poszybowała na lewą gdzie nie kryty znalazł się Dawid Witkowski, który bez problemu pokonał Madejskiego i zrobiło się 1:0 dla gospodarzy.

Od początku II połowy na boisku pojawili się Alen Ploj i Dawid Brzeski, ale to Siarka po raz kolejny zaczęła mocniej. Najpierw strzał głową Ropskiego wyłapał Madejski, a potem mocny strzał Mikity poszybował nad bramką. W 70 minucie kolejną świetną sytuację miał Jakub Smektała, którego mocny strzał bramkarz Siarki wybił na róg. Wiślacy starali się konstruować akcje pod bramką rywala, momentami zamykając zawodników Siarki na ich własnej połowie, ale brakowało skuteczności. Mimo tego, że przez ostatnie 30 minut Wisła grała dwoma napastnikami. Zarówno Alen Ploj jak i Robert Hirsz tak jak i cała drużyna wkładali masę energii i siły w swoją grę, ale obrońcy Siarki byli bezbłędni. Niewiele brakowało, a w 86 minucie Patryk Mikita zdobyłby drugą bramkę dla Siarki, ale piłka uderzyła w boczną siatkę.

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)
Bramka: 27′ Witkowski

Wisła: Madejski – Sedlewski, Żemło, Poznański, Sulkowski, Smektała, Murawski, Darmochwał (46’Ploj), Szymankiewicz (46’Brzeski), Pożak (61’Hirsz), Zulciak.

Siarka: Dybowski – Grzesik, Kubowicz, Stępień, Witasik, Witkowski, Janeczko, Kabała (77′ Głaz), Radulj (81’Wawrylak), Mikita (88’Dawidowicz), Ropski (72’Broź).

Żółte kartki: Janeczko, Kabała (Siarka).