Rozwój lepszy o dwie bramki

II liga
IMG_4148 (Kopiowanie)

Nie udał się Wiślakom piątkowy wyjazd do Katowic, piłkarze II-ligowego zespołu przegrali z Rozwojem 0:2 i jak na razie w tym sezonie pozostają bez punktów.

Cel był prosty zmazać plamę porażki z Siarką, ale po raz kolejny przekonaliśmy się, że teoria swoje, a praktyka swoje. Młodzi podopieczni trenera Rozwoju, Marka Koniarka, tez mieli coś do udowodnienia i od początku prowadzili szybką grę. W 29 minucie katowiczanie udowodnili, że nie zamierzają kłaść się przed Wisłą i zdobyli bramkę na 1:0. Piłkę na 12 metr dostał Kamil Łączek i silnym uderzeniem skierował ją do bramki strzeżonej przez Madejskiego. Takim wynikiem zakończyła się I połowa spotkania.

W drugiej od samego początku w składzie Wisły pojawił się długo wyczekiwany Irakli Meskhia. Gra puławskiej ekipy nabrała tempa, piłkarze częściej niż w I połowie meldowali się pod bramką Rozwoju. Nic z tego jednak nie wychodziło, co gorsza w 50 minucie Przemysław Mońka “strzałem życia” pokonał Madejskiego, umieszczając piłkę w okienku bramki. Wiślacy mieli jeszcze 40 minut aby zmienić wynik na tablicy. Najbliższy tego był Robert Hirsz, który w 69 minucie trafił w słupek katowickiej bramki. Ostatni kwadrans to zmasowany atak Wisły w którym było wszystko centry z lewej i prawej strony, uderzenia na bramkę, ale zabrakło jednej, jedynej rzeczy czyli piłki w siatce Rozwoju Katowice. Gospodarze w końcówce przeżywali kryzys, ale zdołali obronić wynik i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 2:0.

Rozwój Katowice – Wisła Puławy 2:0 (1:0)

Bramki: Łączek(29), Mońka(49).

Wisła: Madejski – Sedlewski (64’Pożak), Poznański, Litwiniuk (46’Meschia), Sulkowski, Maksymiuk, Popiołek (74’Szymankiewicz), Smektała, Szczotka (67’Hirsz), Darmochwał, Ploj.

Rozwój: Golik – Mońka, Czekaj, Szeliga, Kowalski, Jaroszek (73’Gałecki), Płonka (83’Lazar), Paszek, Bętkowski (70’Tabiś), Łączek, Marchewka (80’Żak)
Żółte kartki: Czekaj, Jaroszek, Marchewka – Popiołek

Sędziował: Robert Marciniak(Kraków)