Seria trwa

banner spartakus

Trzecie z rzędu zwycięstwo i trzecie w rozmiarze 1:0 odnieśli nasi piłkarze w kolejnym meczu rozgrywek III ligi. Tym razem podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali na własnym obiekcie Spartakusa Daleszyce. W sobotę mecz poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego, a kibice otrzymali flagi państwowe. Wszystko ze względu na setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podniosła atmosfera udzielała się wszystkim, ale później liczyły się już tylko sportowe emocje.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszego zespołu. Już w 9. minucie niepewną interwencję bramkarza gości po dośrodkowaniu z lewej strony mógł wykorzystać Krystian Żelisko, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. Cztery minuty później z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Sulkowski, a do strzału głową doszedł Jakub Poznański. Niestety futbolówka tylko ostemplowała poprzeczkę, a dobitka poleciała wysoko nad bramką. W kolejnych fragmentach meczu z dystansu uderzali Michał Kobiałka i Krystian Puton, ale i oni nie trafiali w światło bramki. W 41. minucie w pole karne wpadł Żelisko, który był nieprzepisowo zatrzymywany. Młody zawodnik utrzymał się jednak na nogach i wyłożył piłkę na strzał Mateuszowi Suprynowi, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy.

W drugiej połowie najpierw z dystansu próbował Barański, a następnie Michał Król. Obaj także się pomylili. Następnie celny strzał oddał Zmorzyński, ale bramkarz udanie interweniował. W 68. minucie ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Poznański jednak jego strzał broni golkiper Spartakusa. W kolejnych minutach dwukrotnie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Adrian Popiołek, ale najpierw jego uderzenie obronił bramkarz, a potem źle trafił w piłkę marnując szansę na otwarcie wyniku. W 88. minucie źle przed polem karnym interweniował golkiper przyjezdnych, który wybił piłkę wprost do Szymona Stanisławskiego, a ten nie namyślając się wiele oddał celny strzał dając wiślakom upragnione trzy punkty.

W ostatniej jesiennej kolejce Wisła zagra z Podlasiem Biała Podlaska. To spotkanie zostanie rozegrane w Piszczacu.

WISŁA PUŁAWY 1:0 (0:0) SPARTAKUS DALESZYCE

Bramka: Stanisławski 88

Wisła: Socha – Barański (63 Kacprzycki), Poznański, Litwniuk, Sulkowski, Kobiałka (66 Popiołek), Supryn, Zmorzyński, Żelisko (55 Król), Puton, Mażysz (60 Stanisławski)