Smutne pożegnanie

II liga
_DSC1510222

Porażką zakończył się ostatni mecz w sezonie 2017/2018. Wiślacy po dość bezbarwnym spotkaniu ulegli Garbarni Kraków 0:2.

W pierwszej połowie nieco bardziej aktywni byli goście, którzy chcieli zdobyć gola za sprawą uderzeń Ogara i Kiebzaka, ale dobrze w bramce pokazał się debiutujący Tomek Pawlikowski. Wisła odgryzła się kontrą, za sprawą której powinien paść gol, ale Marcin Cabaj wygrał pojedynek z Piotrem Zmorzyńskim. Następnie w poprzeczkę przymierzył Ogar, a w rewanżu Tomek Sedlewski trafił tylko w boczną siatkę.

W drugiej odsłonie wiślacy ponownie stanęli przed szansą zdobycia prowadzenia. Niklas Zulciak znalazł się sam na sam z Cabajem i sprytnym lobem posłał piłkę nad bramkarzem. Ta ku rozpaczy kibiców odbiła się tylko od słupka i wylądowała w rękawicach golkipera. Chwilę później było 0:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Wojcieszyńskiego na gola zamienił Ogar. W 80. minucie drugiego gola po złym zachowaniu obrony zdobył Krykun i ustalił wynik meczu.

WISŁA PUŁAWY 0:2 (0:0) GARBARNIA KRAKÓW

Bramki: Ogar 57, Krykun 80

Wisła: Pawlikowski – Sedlewski, Żemło, Poznański, Litwiniuk, Szymankiewicz, Kobiałka (70 Brzeski), Popiołek (46 Hirsz), Zmorzyński (81 Bernat), Zulciak, Pożak (62 Patejuk)