Solidny pierwszoligowiec zabrał co swoje

I Liga
14566352_1811088435774449_2673840307322699939_o

Przed samym rozpoczęciem spotkania wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy, Zbigniew Gagat przekazał na ręce prezesa klubu Grzegorza Nowosadzkiego nową umowę sponsorską, która podpisana została na 3 lata, po tej uroczystości oczy wszystkich kibiców skupiły na wydarzeniach na boisku. Tam natomiast   piłkarze Wisły Puławy odebrali poważną lekcję futbolu od zespołu prowadzonego przez trenera Ryszarda Tarasiewicza. Ostatecznie Wisła Puławy uległa Miedzi Legnica 1:5. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Konrad Nowak.

Od samego początku było wiadomo, że do Puław przyjedzie solidny zespół, mający w swoim składzie wyróżniających się zawodników. Ekipa Miedzi Legnica za sprawą swojego najlepszego strzelca Petteri Forsella już w 11 minucie prowadziła 1:0. Jednak nikt w Puławach nie spodziewał się tego co wydarzyło się później. W nieco ponad 30 minut zawodnicy z Legnicy strzelili 3 bramki, a ostateczny wynik do przerwy był zaskoczeniem dla puławskich kibiców, bo Wisła po 45 minutach przegrywała 4:0.

Po przerwie trener Wisły, Robert Złotnik dokonał kilku zmian, które nieznacznie wpłynęły na obraz gry. Wiślacy stworzyli kilka sytuacji, ale to goście w 52 minucie cieszyli się z kolejnej bramki. Petteri Forsell rzut karny zamienił na bramkę i była to jego 3 bramka w meczu w Puławach. Wiślacy jednak walczyli do końca co ostatecznie przyniosło rezultat w postaci bramki. W 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Konrad Nowak. Po doliczonych dwóch dodatkowych minutach arbiter zakończył mecz, a na tablicy wyników widniał wynik 1:5. Za tydzień Wisła jedzie do Mielca aby zmierzyć się z tamtejszą Stalą.

WISŁA PUŁAWY – MIEDŹ LEGNICA 1:5 (0:4)

Wisła: Witan – Hiszpański – Budzyński – Pielach – Lytvynuk – Głaz (46 Darmochwał) – Maksymiuk – Brzeski(61 Płonowski) – Smektała – Patejuk(64 Olszak) – Nowak

Miedź: Kapsa – Bartczak – De Amo – Midzierski – Trifonov – Daniel – Batin(82 Cierpka) – Forsell – Garguła (89 Gardzielewicz) – Bartkowiak (90 Karbowy) – Rybicki

Żółte kartki: Budzyński, Smektała,Maksymiuk, Olszak, Nowak – Batin

Sedziował: Konrad Kiełczewski