Sukcesy Majewskiej i Węgrzyna

PODNOSZENIE CIEŻARÓW
pc4

Zuzanna Majewska, sztangistka KS Wisła Puławy zajęła czwarte miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Białej Podlaskiej. Podopieczna trenerów Roberta Boruckiego i Dariusza Butryna osiągnęła w dwuboju 188kg (83+105). Na podium stanęły reprezentantki Korei, Meksyku i Japonii. Polki drużynowo zajęły trzecie miejsce.

Nasz eksportowy zawodnik sekcji Jakub Węgrzyn wystartował w weekend w rozgrywanych w Kobierzycach Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Jakub startujący w kategorii +105kg pobił swój rekord życiowy w dwuboju, który od teraz wynosi 368kg (168+200) co dało mu srebrny medal najważniejszej imprezy w naszym kraju! Węgrzyna wyprzedził tylko Arkadiusz Michalski (385kg).

Z dobrej strony na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym rozgrywanych we Wrocławiu pokazał się inny zawodnik KS Wisła – Sławomir Litkowiec. W kategorii do 83kg zajął z wynikiem 630kg czwarte miejsce.