Trzeba powalczyć o swoje

I Liga
IMG_2198 (Kopiowanie)

Przed Wiślakami dwutygodniowa objazdów, podczas której łącznie przejadą ponad 1500 km. Pierwszy wyjazd już w najbliższą sobotę, ekipa trenera Adama Buczka wyjedzie powalczyć o punkty do Sosnowca.

 

W minionej kolejce obie drużyny zaliczyły potknięcie i będą chciał się za nie zrehabilitować. Przypomnijmy Wisła na własnym boisku uległa Podbeskidziu 0:1, a Sosnowiec przegrał na wyjeździe 1:3 z Olimpią Grudziądz. Teraz ekipa Zagłębia będzie bronić się na własnym boisku a Wiślacy, którzy już 3 razy zwyciężali na wyjeździe, będą starali się o kolejną wygraną.

 

– Mecz w Sosnowcu na pewno nie będzie należał do łatwych, jak każdy w tej lidze. Jednak my się nikogo nie boimy, mamy w składzie wielu doświadczonych graczy i jedziemy po pełną pulę. W mikrocyklu tygodniowym przygotowującym właśnie do tego meczu ćwiczymy różne warianty gry, aby przyniosły nam one 3 punkty – podkreśla pomocnik puławskiej Wisły, Adrian Popiołek.
Sosnowiczanie w swoich szeregach mają dwóch piłkarzy, którzy legitymują się największą zdobyczą bramkową. Chodzi o Sebastiana Dudka i Martina Pribulę, którzy mają na swoim koncie po 6 bramek. O jedną mniej ma nie grający już w Zagłębiu Vamara Sanogo. Poza nimi aż 10 piłkarzy Zagłębia wypisywało się na listę strzelców w dotychczasowych meczach. To pokazuje, że puławscy obrońcy będą musieli mieć oczy dookoła głowy.

 

Początek spotkania przy ulicy Kresowej w Sosnowcu o godz. 18:00 w sobotę.

«
»