Tychy lepsze o dwie bramki

I Liga
IMG_4623 (Kopiowanie)

Za nami pierwszy etap objazdowego maratonu Wiślaków. Niestety nie możemy zaliczyć go do udanych ponieważ drużyna przegrała na wyjeździe GKS-em Tychy 0:2.

Wiślacy na pierwszą połowę wyszli wyraźnie zmotywowani i gotowi walczyć o 3 punkty. W pierwszej odsłonie spotkania stworzyli sobie aż 4 szanse do strzelenia gol jednak żadna z nich nie znalazła się ostatecznie w siatce. Najpierw w 15 minucie swoją szansę na bramkę miał Jakub Poznański ale strzał okazał się za lekki, 5 minut później Konrada Nowaka zablokował jeden z tyskich obrońców. W 32 minucie Jakub Smektała wyszedł sam na sam z bramkarzem GKS-u ale jego strzał poszybował nad bramką, a w 39 minucie strzał Nowak obronił Florek. Minutę później jedną z nielicznych akcji GKS-u celnym strzałem zakończył Jakub Świerczok i na przerwę drużyna z Tych schodziła z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa to przede wszystkim wprowadzenie do gry Sylwestra Patejuka, który wprowadził trochę ożywienia w szeregi Wisły. Walczył w środku pola wspólnie z Maksymiukiem i Popiołkiem, ale obrońcy GKS-u robili swoje, a przez to bramkarz gospodarzy w drugiej połowie miał niewiele pracy. W 82 i 86 minucie swoich sił w uderzeniach na bramkę próbował właśnie Patejuk, ale Florek nie dał się zaskoczyć. Natomiast w 88 minucie gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę, którą po raz drugi w meczu zakończył Jakub Świerczok i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla GKS-u Tychy.

Kolejnym przeciwnikiem Wisły będzie Sandecja Nowy Sącz, z którą zagramy w niedzielę – 28 maja – o godz. 12:30 w Nowym Sączu.
GKS Tychy – Wisła Puławy 2:0 (1:0)

Bramki: Świerczok 40, 88

Wisła: Witan – Sedlewski, Żemło, Poznański, Litwiniuk, Pożak (66′ Darmochwał), Smektała (46′ Patejuk), Maksymiuk (86′ Szczotka), Głaz, Popiołek, Nowak

GKS: Florek – Grzybek, Tanżyna, Boczek, Mańka, Mączyński, Pruchnik (61′ Gancarczyk), Kowalski (89′ Bukowiec), Grzeszczyk, Radzewicz (82′ Szywacz), Świerczok

Żółte kartki: Boczek – Głaz, Żemło

Sędziował: Dominik Sulikowski z Gdańska