Tylko remis z Sandecją

I Liga
IMG_5226 (Kopiowanie)

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Wiślaków z Sandecją w Nowym Sączu. Jeden punkt zdobyty w tym meczu w obliczu wyników innych spotkań spowodowało, że Wisła znalazła się w strefie spadkowej i traci do miejsca barażowego 1 punkt.

 

Wiślacy w spotkaniu z Sandecją, która wyraźnie rozluźniona podeszła do tego spotkania, mieli swoje szanse. W pierwszej połowie było ich co najmniej 3, a w drugiej 2 w żadnej z nich piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki.

 

Już w 6 minucie Sylwester Patejuk uderzał głową piłkę wrzucą przez Hiszpańskiego, ale bramkarz nie miał problemów żeby ją złapać. W 18 minucie w pole karne wpadł Konrad Nowak uderzył piłkę, która dotarła do Patejuka, ale po raz kolejny bramkarz Sandecji zrobił swoje. w 23 minucie piłkę głową uderzył Konrad Nowak ale bramki nie było. W 40 minucie swoją szansę mieli gospodarze, ale uderzenie Piszczka obronił Witan.

 

Po zmianie stron tempo gry nie wzrosło, a wysoka temperatura panująca na boisku zaczęła dawać się we znaki piłkarzom. W 53 minucie piłkę z woleja sprzed pola karnego uderzał Konrad Szczotka, ale ta poszybowała nad bramką. Natomiast 15 minut później Patejuk próbował swoich sił przewrotką, ale piłka o centymetry minęła bramkę Sandecji.

 

Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Dużo będzie zależeć od ostatniej kolejki rozgrywek w niedzielę – 4 czerwca – wtedy Wisła zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze.

 

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Puławy 0:0

 

Wisła: Witan – Sedlewski, Litwiniuk, Poznański, Hiszpański – Maksymiuk, Szczotka (78 Cierpka), Patejuk, Darmochwał (83 Pożak), Popiołek (80 Dudkowski) – Nowak.

 

Sandecja: Gliwa – Basta, Szufryn, Piter-Bućko, Słaby – Wdowiak (46 Maślanka), Baran, Trochim, Danek (46 Kasprzak), Dudzic (77 Dudzic) – Piszczek.

 

Żółte kartki: Słaby, Baran, Wdowiak, Dudzic – Hiszpański, Pożak.

 

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

 

Widzów: 2994.

«
»