Udana inauguracja

banner sandomierz

Premierowe trzy punkty zapisali na swoim koncie wiślacy po zwycięstwie ze swoimi imiennikami z Sandomierza. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego wygrali 1:0 po golu Łukasza Kacprzyckiego.

Pierwsze minuty spotkania wyglądały dość nerwowo, sporo było niedokładności w zagraniach obydwu drużyn. W jedenastej minucie pierwszy sygnał do ataku dał Piotr Zmorzyński, ale został zatrzymany. Cztery minuty później Krystian Puton minął dwóch rywali i huknął minimalnie nad poprzeczką. W kolejnej akcji dobrze włączył się do ofensywy Ivan Litwiniuk, ale przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Tuż po tym groźnie było pod naszą bramką. Uderzenie głową sparował jednak na rzut rożny Paweł Socha. W dwudziestej czwartej minucie wspomniany Socha doskonale uruchomił długim podaniem Szymona Stanisławskiego, ten pomknął do linii końcowej i dograł do wbiegającego Łukasza Kacprzyckiego, który nie dał szans Wierzgaczowi. W trzydziestej czwartej minucie dobrze kontrowali przyjezdni, ale strzał minął słupek puławskiej bramki. Cztery minuty później znów z dobrej strony pokazał się Stanisławski, a idealnej okazji nie wykorzystał Kacprzycki. To była stuprocentowa okazja do podwyższenia prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku puławian, prostopadłe podanie posłał Kacper Szymankiewicz, ale w ostatniej chwili poza polem karnym Kacprzyckiego uprzedził Wierzgacz. Chwilę później dobra centra z rzutu rożnego, przedłużył Maksymiuk, a Pielach z bliska posłał piłkę nad poprzeczką. Od tego momentu coraz odważniej poczynali sobie goście z Sandomierza, którzy fragmentami utrzymywali się na naszej połowie, ale strzały Mokrzyckiego i Piechniaka były blokowane lub niecelne. W siedemdziesiątej piątej minucie ładnie skrzydłem urwał się Zmorzyński, który dograł do Putona, ale ten strzelił zbyt lekko by pokonać golkipera z Sandomierza. W końcówce goście domagali się jeszcze rzutu karnego za rzekome przewinienie Sochy, ale według sędziego nie mogło być o tym mowy. Trzy punkty zostały w Puławach.

WISŁA PUŁAWY 1:0 (1:0) WISŁA SANDOMIERZ
Bramka: Kacprzycki 24

Wisła: Socha – Król, Pielach, Poznański, Litwiniuk, Maksymiuk (82 Popiołek), Szymankiewicz (88 Brzeski), Kacprzycki (65 Szczotka), Zmorzyński, Puton, Stanisławski (90 Żelisko)