Udany rewanż

banner chelmianka

Kolejne trzy punkty za mecz na własnym stadionie dopisali do swojego konta podopieczni Jacka Magnuszewskiego. Tym razem bez zdobyczy punktowej wróciła Chełmianka, która przegrała 0:3.

Mecz rozgrywany na boisku przy Hauke-Bosaka był dość wyrównany, a okazje do zdobycia gola miały obydwa zespoły. Wiślacy byli jednak niezwykle skuteczni i już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po zagraniu w pole karne do piłki dopadł Michał Zuber i strzałem bez przyjęcia otworzył wynik meczu. Goscie próbowali odpowiedzieć składnymi akcjami kończonymi strzałami Michała Efira i Krzysztofa Zawiślaka. Ten pierwszy minął bramkę Wisły, a z drugim poradził sobie Krzysztof Kurek. Przycisnęli przyjezdni tuż przed końcem pierwszej połowy, ale bez efektu bramkowego.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej akcji gości, ale Krzysztof Kurek w ładnym stylu zatrzymał Przemysława Koszela. W 59. minucie sprytem w polu karnym gości wykazał się Szymon Stanisławski, który był faulowany, a jedenastkę na gola spokojnym strzałem zamienił Łukasz Kacprzycki. Siedem minut później znów dobrze spisał się Kurek, który zatrzymał Kamila Kocoła. W 79. minucie wiślacy zadali trzeci cios. Z głębi pola zagrał Mateusz Pielach, z piłką minął się jeden z obrońców, a z prezentu skorzystał Konrad Szczotka, który chwilę po wejściu na boisko pokonał bramkarza rywali ustalając wynik meczu.

W najbliższej kolejce już w środę Wisła zagra w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem.

WISŁA PUŁAWY 3:0 (1:0) CHEŁMIANKA

Bramki: Zuber 12, Kacprzycki 60 (karny), Szczotka 79

Wisła: Kurek – Barański, Litwiniuk, Poznański, Pielach, Supryn (46 Popiołek), Skałecki, Zuber (85 Chudyba), Kacprzycki (76 Szczotka), Kobiałka (58 Zmorzyński), Stanisławski (81 Żelisko)