Victoria pokonana

II liga
Wisła - Victoria

Trzecie zwycięstwo w okresie przygotowawczym odnieśli nasi drugoligowcy. Podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali w Siedlcach Victorię Sulejówek 2:1.

Pomimo zwycięstwa nie był to dobry mecz wiślaków, którzy są w okresie ciężkich treningów. Widać było zmęczenie, pojawił się brak dokładności i cierpliwości w rozgrywaniu piłki. Brakowało też zimnej krwi pod bramką rywala. Już w ósmej minucie prostopadłym podaniem z głębi pola popisał się Kacper Szymankiewicz. Z pierwszej piłki na wolne pole zagrał Sylwek Patejuk, a Alen Ploj uderzył z szesnastu metrów tuż przy słupku dając nam prowadzenie. Niespełna kwadrans później było 2:0. Alen Ploj wykorzystał błąd obrońcy, przejął piłkę i ze spokojem przelobował bramkarza rywali. Tuż przed przerwą doskonałym uderzeniem popisał się jeden z rywali, a futbolówka wpadła w samo okienko puławskiej bramki. W drugiej połowie nie działo się wiele. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale na murawie długimi fragmentami panował chaos. Najlepszą okazję dla Wisły zmarnowali na spółkę Tomek Sedlewski i Robert Hirsz. Ten pierwszy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a drugi po odbiciu piłki od golkipera przeniósł ją nad pustą już bramką. Warto podkreślić, że w zespole gości wystąpił były zawodnik Wisły Norbert Jędrzejczyk.

Kolejny mecz kontrolny zagramy w środę na zakończenie obozu w Siedlcach. Drugi raz w okresie przygotowawczym zagramy z pierwszoligową Pogonią.

WISŁA PUŁAWY 2:1 (2:1) VICTORIA SULEJÓWEK

Bramki: Ploj 8, 22 – Bartosz Bobrowski 41

Wisła: testowany (46 Zolech) – Murawski (46 Dębowski), Pielach (46 Żemło), Poznański (46 Sulkowski), Zmorzyński (46 Sedlewski), Smektała (46 Brzeski), Szymankiewicz (46 Popiołek), Patejuk (46 Meskhia), Kobiałka (46 Szczotka), Maksymiuk (46 Litwiniuk), Ploj (46 Hirsz)